ביטוח בריאות פרטי

לקבלת הצעת מחיר מיידית:

חוק ביטוח בריאות ממלכתי נחקק בשנת 1995 על מנת להסדיר התנהלות סוציאלית תקינה בתוך מערך שירותי הבריאות בישראל.

על פי החוק, כל אזרח חייב ותושב קבע חייב לשלם על ביטוח בריאות ואף להיות חבר באחת מקופות החולים. מטרת החוק היא להבטיח כי כל זכאי יוכל לקבל טיפול ושירות רפואי מקיף.

מבחינת האזרחים ותושבי הקבע, חוק ביטוח בריאות ממלכתי הוא דרך מצוינת להתכונן אל הגרוע מכל ולהיערך למקרה בו הוצאות רפואיות הופכות להיות קשות מנשוא. יחד עם זאת, ביטוח הבריאות הסטנדרטי של קופות החולים אליו כאמור אנו מחויבים לא תמיד כולל מרכיבים חיוניים.

במקרים רבים הוא אינו מספיק לכיסוי הטיפול הנדרש ולכן יש צורך ברכישת פוליסה של ביטוח בריאות פרטי.

יתרונות של ביטוח בריאות פרטי

המצב במערכת הבריאות הציבורית בישראל מוכיח עד כמה ביטוח בריאות פרטי הוא כלי חשוב, חיוני וקריטי לבריאותם של האזרחים ותושבי הקבע.

ראשית, הביטוח הרגיל והבסיסי מתאים בעיקר לצעירים אשר אינם חווים בעיות בריאות יוצאות דופן. הביטוח הופך להיות לא רלוונטי במקרי חירום או כאשר מתגלה מחלה קשה.

שנית, הביטוח הרגיל מקנה תנאים פחות נוחים עבור המבוטח. בביטוח של קופות החולים לא ניתן לשלוט על הרופא המטפל, לקצר תורים או לקבל את הטיפול האופטימאלי עבור הלקוח.

ביטוח בריאות פרטי יכול להציל חיים ולכן כדאי לחשוב עליו בתור השקעה משתלמת בטווח הקצר והארוך. זהו ביטוח אשר מטרתו בראש ובראשונה להבטיח קבלת טיפול רפואי מהיר, יעיל ואידיאלי עבור הנסיבות הקיימות.

ביטוח הבריאות הפרטי בא לידי ביטוי כאשר הביטוח הבסיסי אינו מספיק וכאשר הלקוח נדרש לגרור הוצאות גבוהות על תרופות, טיפולים, אבחונים וכדומה.

למידע נוסף על ביטוחי בריאות וכפל כיסויים: ביטוח בריאות פרטי משלים

מרכיבים בפוליסת הביטוח

חברות הביטוח בישראל מציעות פוליסות שונות של ביטוח בריאות פרטי ולכן כדאי להכיר את ההבדלים ביניהן. המרכיב המרכזי הוא ביטוח מחלות קשות המעניק פיצוי כספי בסכום מסוים הנקבע מראש על כל מקרה של אבחון מחלה קשה.

רשימת המחלות מופיעה בפוליסה והפיצוי הוא בכל מקרה חד פעמי לכל המחלות. כדאי ליצור קשר עם סוכן הביטוח ולבקש לראות את הרשימה, כאשר במידת הצורך עדיף אפילו לערב רופא משפחה או איש מקצוע אחר.

מרכיב שני בפוליסת ביטוח בריאות פרטי מתייחס אל ניתוחים והשתלות. פוליסת הביטוח מקנה אפשרות לביצוע ניתוחים בישראל ובבתי חולים מובילים, על פי בחירת המבוטח.

מעבר לכך, יש פוליסת בהן אפשר גם לבצע ניתוחים והשתלות בחו"ל תוך כיסוי כל ההוצאות הנלוות. מרכיב שלישי הוא ביטוח תרופות, המכסה מימון של תרופות שאינן נמצאות בסל הבריאות.

יש לזכור כי הכיסוי כרוך בהשתתפות עצמית מסוימת וגם הפרמטר הזה משתנה בין חברות הביטוח. לבסוף, יש לציין את מרכיב הביטוח הסיעודי המקנה מימון מסוים לאשפוז עבור קשישים.

מידע נוסף

כנף של מטוס

ביטוח נסיעות לחו"ל

עומד בפני נסיעה לחו"ל? הפרמטר החשוב ביותר שעלייך לדאוג לו הוא ברכישה של ביטוח נסיעות לחו"ל, ואנו כאן עם כל הפרטים כיצד ניתן לקבל ביטוח

למאמר המלא »
סגירת תפריט