יש לכם מקום: חזי חיים מסביר מדוע כדאי לרכוש משרד ולא לשכור

מציאות שוק העבודה בשנת 2020 שונה כמעט ב-180 מעלות מזו שהייתה נכונה לתחילת העשור הקודם. במשך שנים אפיינו את כל תחומי המסחר חברות ותאגידי ענק בעלי מאות עובדים, רובם עבדו בעסק במשך רוב שנותיהם. אלא שכיום נכנסו תחומים חדשים לתוך המשחק המסחרי ובעיקרם חברות הייטק או סטארטאפ, חברות המתמחות בבניית אתרים או קידום באינטרנט ושלל בעלי מקצועות חופשיים כמו מעצבים גרפיים, כותבי תוכן, יועצים שיווקיים, יועצים התפתחותיים, מטפלים בגישות כמו NLP או CBT, מרצים לתחומים שונים ועוד. כל אלה מאופיינים במספר עובדים מצומצם ואפילו בכלל לא. לכולם יש ביקוש וכולם, ללא יוצא דופן, זקוקים למשרד לפעול ממנו.

כיזם נדל"ן מצליח, מסביר חזי חיים שהצורך המתרחב בהשכרת משרדים הוא מגמה שגלום בה פוטנציאל נדל"ני חדש, המסוגל לשרת גם את המשכירים אך בראש ובראשונה את בעלי העסקים עצמם.

מאבדים שליטה על מה שקורה בנכס

בעל עסק או חברה שמשכירים משרד, נתונים לכמות אדירה של הוצאות, שאינה מסתכמת בשכירות לבדה. כל תקלה בהפעלת מערכות הנכס כמו חשמל, מים, או אפילו תקלה במעלית גורמים לתקיעות יום העבודה ועשויים אפילו לבטל אותו לחלוטין. בעל הנכס מצידו לא תמיד נמצא במיקום קרוב ויכול להגיע אליכם מיד וכך הדברים עשויים להתעכב משמעותית. לעתים בעל הנכס אפילו ימצא דרך לגלגל בחזרה לשוכרים או לקוחותיהם את האחריות לנזקים שהתגלו. מעבר לכך, השכירות מבטלת את השליטה בנכס.

אם ניקח למשל מצב של התרחבות העסק – מצב רצוי לכל הדעות ומעיד על צמיחה והתפתחות בחברה, הרי שההתרחבות צריכה להיות מלווה בכמות גדולה יותר של ציוד או מלאי, עובדים וכמובן עמדות מחשבים, מדפסות, טלפוניה, אולי גם דלפק קבלה או חדר ישיבות ועוד.

על פי חזי חיים, אם הנכס המושכר איננו מתאים לאכלוס נוסף של עמדות עובדים או מסוגל לענות על פתרונות מתאימים (לדוגמה: משרד ישן שבו תא שירותים אחד והעובדים מדווחים על אי נוחות להתפנות או לאפשר ללקוחות להשתמש בו), ייאלץ בעל העסק לקבל החלטה על מעבר. מיותר לציין שמדובר במעבר שמצריך מאמצים מחדש מול הספקים, הלקוחות, החניה ולפעמים אפילו שינוי כתובת על הלוגו, דפי הלוגו, כרטיסי הביקור ועוד.

 

גורפים רווחים מהכנסה פסיבית ושולטים טוב יותר בניהול העסק

ברכישת משרד, בעל העסק משיב אליו את השליטה המלאה בנכס. הוא מסוגל להרחיב אותו כרצונו או לצמצם אותו בהתאם לנסיבותיו המשתנות ובכך להימנע ממעבר שגורע מהפעילות העסקית ומשבית אותה. הוא מסוגל להקצות חללי עבודה קטנים למגוון רחב של בעלי עסקים ובכך לגרוף רווחים נאים לכל מטרה וללא מאמץ. ליצור שיתופי פעולה בין חברתו לנותני השירותים המשכירים אצלו ולקבל בעלות על נכס מסחרי שהולך ומשתבח עם השנים. זאת בשל הביקוש והיכולת לשמור על ורסטיליות בגדלי המשרדים והתאמתם לצרכים שונים. חזי חיים מסביר כי רכישת נכסי נדל"ן למסחר מוצעים למכירה בעלות לא גבוהה, ללא מיסוי ומניבים תשואה פוטנציאלית של כ-10%-12% בשנה.

המאמר עזר לכם ?
שתפו בקליק עם החברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מתי נכון לעבור לחלל עבודה

חללי עבודה משותפים הם הצעקה האחרונה בעולם העסקים וההייטק, אליה יותר ויותר אנשים כבר התמכרו. אם אתם עצמאיים או בעלי עסקים, ודאי תהיתם – האם

קרא עוד »