אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

ביטוח ספורט

עיסוק בענפי ספורט למיניהם, בין אם כתחביב או באופן מקצועי, הוא עניין בריא, חיובי ומומלץ באופן כללי. אך בהחלט גם מדובר במקרים רבים מאוד על עיסוק שעשוי להיות מסוכן והוא בעל סיכונים למיניהם. הכוונה היא בעיקר לספורט אקסטרים / אתגרי על סוגיו, אך לא רק אלא גם על ענפי ספורט שגרתיים יותר. ביטוח ספורט ובפרט ביטוח ספורט אתגרי נועדו בראש ובראשונה לכסות מפני נזקי גוף של המבוטח עצמו, אך גם כיסוי לרכוש במקרים מסוימים או לצד שלישי.

ביטוח ספורט יכול להיות במסגרת ייעודית לענפי ספורט אקטרים או לענף ספורט מסוים או גם בפורמט של ביטוח תאונות אישיות המעניק כיסוי לתאונות שונות, ביניהן גם תאונות ספורט שונות.

ביטוח בישראל ובחו"ל

ביטוח ספורט יהיה תקף ברוב מוחלט של המקרים גם בישראל וגם בחו"ל. למעשה, זהו ביטוח שנרכש בעיקר סביב הנושא של ביטוח נסיעות לחו"ל ועיסוק בפעילויות ספורט בעלות סיכון בחו"ל. מדובר למשל על ביטוח סקי, צניחה, רכיבת אופניים, טיולי ג'יפים אתגריים, רכיבת אופנוע, רפטינג, קיאקים, באנג'י, ספורט אקסטרים שונה כמו טיפוס וכן הלאה.

ניתן כמובן לרכוש פוליסות ספורט פרטיות לכיסוי עבור עיסוק בפעילות ספורטיבית מסוימת בישראל – למשל לרוכבי אופניים כאפשרות נפוצה – אך לרוב הכיסוי יהיה גם בינלאומי. למעשה, כאשר אדם נוסע לחו"ל לחופשה או טיול ובבואו לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל, הוא נשאל ספציפית האם בכוונתו לעסוק בפעילות ספורט אתגרי או משהו דומה. זאת על מנת לדעת האם יש צורך לרכוש בנפרד ביטוח ספורט וספורט אתגרי או לא.

פיצוי במסגרת ביטוח ספורט

ביטוח ספורט מעניק פיצוי כספי במקרה הפעלת הפוליסה, בין אם מדובר על פגיעות גוף במבוטח, פגיעה ברכוש או פגיעה בצד שלישי בדרך זו או אחרת. הפיצוי משתנה לכל מקרה, כאשר הסכומים הגבוהים ביותר מוענקים כמובן לנזקי גוף ופגיעות גופניות במבוטח. רוכשי הביטוח יכולים לרכוש כיסויים עד סכומים משתנים על פי מהות העיסוק והיכולת הכלכלית – כאשר בביטוח לתאונות שעשויות להיות קשות, המבוטח והמבטחת צריכים לקחת בחשבון את האפשרות לנכות או אובדן כושר עבודה לזמנים ארוכים מאוד ולכן לכלול בפוליסה כיסוי מקיף וגבוה.

ניתן לחלק את התחום של ביטוח ספורט לפוליסות המציעות כיסוי לעלויות מסוימות עקב פציעה למשל (חילוץ, טיפולים, הטסות וכו'), נזק לרכוש ונזק לצד שלישי לעומת פוליסות ביטוח תאונות המעניקות פיצוי על עצם קיומה של התאונה וללא קשר להוצאות המיידיות שלה.

היום, עם העלייה הגדולה בפופולאריות של תחום האופניים בישראל, חברות ביטוח שונות מציעות ביטוח אופניים מיוחד לנוסעים לחו"ל למטרת טיול אופניים. זהו ביטוח נסיעות לחו"ל עם דגש על ספורט ודגש רב יותר על תחום האופניים.

ביטוח ספורט במסגרת ביטוח נסיעות לחו"ל

רוב האנשים רוכשים ביטוח ספורט עבור נסיעה לחו"ל ועושים זאת במסגרת ביטוח נסיעות לחו"ל. במקרה זה העלות היא יחסית קטנה ומתווספת לעלות היומית הדולרית של ביטוח הנסיעות הרגיל. לרוב לא מדובר על תוספת משמעותית לעומת הנזק הכלכלי העשוי להיגרם כתוצאה מפציעה בעת פעילות ספורט בחו"ל – עבור טיפולים, הטסה, חילוץ ופיצוי כספי על התאונה עצמה.

ביטוח תאונות אישיות

פוליסת ביטוח שניתן לראותה כפוליסת ביטוח ספורט היא ביטוח תאונות אישיות, זהו ביטוח שבו הכיסוי מעניק פיצוי כספי במקרה קרות תאונה למבוטח ולא מימון של עלויות חילוץ, טיפולים וכיוצא באלו דוגמת ביטוח נסיעות לחו"ל. ביטוח זה מכסה תאונות שונות העלולות להתרחש למבוטח, כאשר לכל מי שעוסק בקביעות בענף ספורט כלשהו ראוי לבחון רכישת ביטוח שכזה על מנת להעניק לעצמו ולמשפחתו הגנה כלכלית מסוימת.