אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

איך להשתמש בביטוח חיים ומה הדרך הנכונה להפעילו

זה לא נעים לחשוב על כך, אך ביטוח חיים זה עניין מאוד חשוב שצריך להכיר, והכל מתחיל מהבסיס. בואו ותבינו לעומק איך משתמשים בביטוח חיים, מה בדיוק הדבר אומר ואיפה ומתי הוא רלוונטי גם לכם. לא כולם יודעים כמה הם לא יודעים, אז שווה לחקור ולהתחיל קצת ללמוד על הביטוחים החשובים האלו שיכולים להוות דבר משמעותי מאוד עבורכם או עבור הקרובים שלכם.

 

איך עובד ביטוח חיים

ביטוח חיים עובד כמו שאר הביטוחים הרבים שיש היום בשוק המודרני, בעל הפוליסה בעצם משלם לחברה המבטחת סכום של כסף כדי שאם ויקרה משהו מהסיכון עליו הוא מבוטח, המבוטח יקבל בעקבות זאת כספים. כך ביטוח חיים גם עובד, רק שהמוטב במקרה הזה לא רוכש את הפוליסה, הכספים לאחר מותו עוברים לתלויים שראה בהם ראויים לקבלת הפיצוי.

 

מי כדאי שיעשה ביטוח חיים

אם לאדם יש אנשים שתלויים בו, זו סיבה לעשות ביטוח חיים, כשהוא לא יכול לתמוך בהם יותר הם יפגעו. למשל, אדם מסוגר שילדיו בגירים, פחות רלוונטי עבורו לעשות ביטוח חיים  בשלב זה בחייו. לעומת זאת אדם צעיר עם משפחה וילדים, יש הרבה אנשים שתלויים בו, ובמידה ויקרה משהו הם יזדקקו מאוד לפיצויים האלו שיעזרו להם להסתדר.

 

קרן פנסיה בהקשר לביטוח חיים

שימו לב שבקרן פנסיה יש ביטוח שארים, הביטוח הזה מעניק תשלומים אם יקרה מצב של מוות. מבוטח שנפטר, יוענק לבן או בת הזוג שנשארו מאחור סכום מהביטוח שארים כחלק מהפנסיה שנצברה במהלך השנים. זו לא כמו ביטוח חיים אך זה בדומה עוזר לתמוך באנשים שנשארו לאחר מות המבוטח, תמצאו עוד מידע בפורטל הביטוחים הגדול בישראל.

 

קבלת הפיצויים

כשאתם מצטרפים לביטוח חיים, ניתן לבחור בין המסלולים השונים שמוצעים, אחד מהם זו שליחת הפיצוי בסכום אחד גדול לתלויים בבת אחת. החיסרון זה שאם לתלויים אין השכלה  פיננסית זו עלולה להיות בעיה להשתלט על הכסף הזה בצורה יעילה וחכמה. האופציה השנייה זה לתת את הפיצוי בתשלומים על גבי מספר שנים, וכך להימנע מבזבוז מהיר.

 

סוגי ביטוחים

יש המון סוגי ביטוחים מלבד ביטוח חיים, שימו לה שעלולות להיות כפילויות ולכן כדאי להתייעץ עם אדן שמבין בתחום ויוכל להנחות אתכם לעשות את הבחירות וההחלטות האלו בצורה מסודרת ואחראית.

 

לא תמיד רלוונטי

רכישת ביטוח חיים רלוונטית בעיקר בשלבים מסוימים בחייו של אדם, כשיש לו תלויים, קרובים שתלויים בו. אך אם האדם צובר הון במהלך חייו, על ידי השקעות בנכסים או תוכניות חיסכון כאלו ואחרות. במצב כזה יהיה פחות צורך לרכוש פוליסת ביטוח חיים, זה לא עניין מוחלט, אך זה דברים שצריך לברר לפני שנכסים אליהם וכך לעשות את זה באופן מושכל.

 

תעשו השוואות

בסופו של דבר, יש הרבה סוגי ביטוחים, הרבה חברות והרבה הצעות שונות, תעשו השוואות, תתייעצו, ותגיעו להחלטה בלב שלם, זה יכול להיות עניין פשוט ביותר אם רק תדעו תעשו זאת בעזרת האנשים הנכונים.

ביטוח חיים