אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

אילו מחלות מזכות בפטור ממס הכנסה?

קבלת פטור ממס הכנסה ניתנת לאזרחים במדינת ישראל שחלו במחלות מסוימות. מדריך זה ירכז את רשימת המחלות שמזכות בפטור, כדי לאפשר לגולשים לבדוק אם המחלה שהם סובלים ממנה נכללת ברשימה. קראו את השורות הבאות בעיון רב ותגלו אם אתם זכאים לקבלת הפטור או לא.

 

הקטגוריות שיזכו אתכם בפטור

חשוב לציין שיש בערך 60 מחלות שמזכות בפטור ממס הכנסה. כך שקשה מאוד לרכז את כולן במדריך אחד. הדרך הטובה ביותר שתאפשר לכם להכיר בהן היא לדעת מהן הקטגוריות שמרכזות תחתיהן את המחלות הללו:

להרוויח

מחלות סופניות

מחלות אלה מעמידות את מגיש הבקשה בסכנת מוות מידית. מדובר במחלות לב, סרטן ותרשת נפוצה. מי שחולים במחלות האלה, יכולים להגיש את הבקשה ולקבל מיד הודעה שתאשר את הזכאות לפטור. שכן, מדינת ישראל רוצה להעניק לחולים קשים את הזכויות המרביות שיקנו להם שקט נפשי, ככל הניתן.

 

מחלות כרוניות

מחלות מסוג זה (סוכרת, פרקינסון, קרוהן) אינן מסכנות חיים, אך הן פוגעות באופן ניכר באיכות החיים של החולה. שכן, הן צפויות להימשך לאורך כל חייו.

 

מחלות נלוות

המחלות שמוגדרות כ"נלוות" באות לידי ביטוי כתוצאה ממחלות "קלות". הכוונה למשל ללחץ דם גבוה, איבוד גפיים ויתר לחץ דם ריאותי. כל מחלה שכזו צפויה להעלות את הסיכוי לקבלת הפטור ממס הכנסה.

 

גיליתם שיש לכם מחלה שמזכה בפטור? זה הזמן לברר את זכאותכם!

אם קראתם את השורות שלעיל וגיליתם שאתם סובלים ממחלה אחת או כמה מחלות המזכות בפטור ממס הכנסה, עליכם לפנות לחברה למימוש זכויות רפואיות שתבדוק את הנושא באופן מעמיק. תחילה, זו תלווה אתכם לוועדה של המוסד לביטוח לאומי.

שם יבדקו את המצב הרפואי שלכם, כדי שתוכלו לקבל את אחוזי הנכות. אלה יאפשרו לכם לדעת אם אתם זכאים לקבלת הפטור. שכן, זה ניתן רק במידה ותגיעו ל – 90% נכות או יותר.

מַחֲלָה

תחומי האחריות של החברה למימוש זכויות רפואיות

מי מכם שיש ברשותם מעל ל – 90% נכות שניתנו במסגרת הוועדה, יכולים להסתייע בשירותי החברה למימוש זכויות רפואיות שתשלח את כל הטפסים הדרושים למשרדי מס הכנסה ותעקוב אחר ההליך, עד קבלת הפטור המיוחל.

 

חשיבות הפנייה בהקדם

רגע לפני סיום המדריך, ראוי לציין שהגשת התביעה לקבלת הפטור בהקדם הינה חיונית, כדי שתוכלו לקבל את הזכאות בשלבים מוקדמים. נדגיש שלאחר אישור התביעה, תוכלו לקבל החזרי מס רטרואקטיבית ל – 7 שנים! כך שעדיף שלא להתמהמה בהקשר זה.

 

מילים אחרונות לסיום

עד כאן רשימת המחלות המקיפה שתאפשר לתושבי ישראל לקבל פטור מתשלום מס הכנסה. בשלב זה אתם מכירים את הנושא מקרוב, כך שתצטרכו רק לבדוק את זכאותכם יחד עם חברה מקצועית, כדי שתוכלו לקבל את הפטור שאתם זכאים לו בהתאם לחוק.

מחלות