אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

אלו הביטוחים שצריך לעשות כדי לרכוש דירה

כאשר מחליטים לרכוש דירה חדשה, לא רק הנכס עצמו דורש תשומת לב, אתם צריכים גם להגן על ההשקעה שלכם עם הכיסוי הביטוחי הנכון. הגנה נאותה על רכיבים שונים של הדירה באמצעות ביטוח, מבטיחה שאירועים בלתי צפויים לא יהפכו את בית חלומותיכם לסיוט כלכלי. לפניכם הביטוחים החיוניים שאתם צריכים כדי לרכוש דירה.

 

ביטוח מבנה

ביטוח מבנה הוא ביטוח הכרחי ומומלץ בכל מקרה של רכישת דירה. חשוב להבהיר כי ביטוח מבנה עשוי להיות כיסוי מובנה בתוך ביטוח דירה מקיף יותר, אשר כולל גם ביטוח של תכולת הדירה. כשמדברים על מבנה, עוסקים בדרך כלל ברכיבים הקבועים של הבית לרבות מרפסת, מערכת מיזוג אוויר, מערכות אינסטלציה, מערכות חשמל ועוד.

באשר לכיסוי, ביטוח מבנה בדרך כלל מכסה אירועים כמו שריפה, התלקחות, נזקי מזג האוויר, התנגשות של כלי תחבורה בדירה, שוד, פריצה, שיטפונות ובמקרים מסוימים גם רעידות אדמה. עלות הביטוח נקבעת לפי מספר גורמים, ביניהם גובה הכיסוי שניתן וההיקף שלו.

ביטוח מבנה

ביטוח תכולת הדירה

ביטוח תכולת הדירה כשמו כן הוא, ביטוח שנוגע לרכוש שנמצא בתוך הדירה, והוא קריטי גם לבעלי דירות וגם לשוכרים. לפי ההגדרה, תכולת הדירה מתייחסת לכל חפץ, אביזר וכל רכוש שנמצא בתוך הדירה, ובבעלות או בחזקת המבוטחים ובני משפחתם.

יחד עם זאת, פוליסות ביטוח שונות קובעות תנאי כיסוי שונים, כך שחלקן לא יכסו עלויות של תכולה יקרת ערך או יכסו באופן מצומצם. במידה ואתם מעוניינים בביטוח תכולת דירה, בדקו מה הפוליסה שמוצעת לכם מכסה, ובמידה והכיסוי לא עונה לצרכים שלכם – חפשו אחר פוליסה אחרת.

 

ביטוח רעידות אדמה

כאמור, ישנן פוליסות שלא מכילות כיסוי עבור רעידות אדמה, או מנגד פוליסות הכוללות כיסוי עבור רעידות אדמה, שניתן להוזיל את מחיר הביטוח. אם כבר החלטתם לרכוש ביטוח דירה, מומלץ להכליל בו גם מקרים של רעידות אדמה. אמנם חלפו שנים רבות מאז שרעידת אדמה בסדר גודל משמעותי פקדה את ישראל, אך לא מדובר בסיכון שכדאי לקחת כאשר מדברים על אפשרות לאובדן הדירה ותכולתה.

 

ביטוח שוכרים

נהוג לחשוב שענייני ביטוח לדירה נוגעים רק לבעלי דירות, אך האמת שיש כמה דברים חשובים ששוכרים צריכים לדעת בהקשר הזה. במידה ומסיבה כזאת או אחרת נגרם נזק לדירה או לרכוש בה, שוכרים לא בהכרח יוכלו ליהנות מהכיסוי של הביטוח, גם אם בעל הדירה מבוטח. במידה ואתם בעלי דירה ומשכירים אותה, מומלץ לצרף לחוזה סעיף שעוסק בביטוח תכולת הדירה, וכן ביטוח צד ג'.

 

כך תרכשו דירה בראש שקט

לסיכום, השקעה בכיסוי הביטוחי הנכון היא חלק בלתי נפרד מתהליך רכישת הדירה. מהגנה על המבנה הפיזי של דירתכם ועד לכיסוי תכולת הדירה ושמירה מפני אסונות טבע, הביטוחים הללו יספקו לכם שקט נפשי כשאתם יוצאים למסע המרגש של בעלות על דירה.

דִירָה