אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

אתה לקראת פשיטת רגל? כך תבחר את עוה"ד הנכון

פשיטת רגל היא מצב בו אין ביכולתו של אדם לעמוד בהתחייבויות הכספיות שלו כלפי כלל הנושים. כאשר מצב זה מתמשך, ניתן לפתוח בהליך משפטי של פשיטת רגל אשר יסייע במימוש נכסים וחלוקתם בין הנושים. זהו כלי משפטי שיכול לאפשר לאדם "להתחיל מחדש" מבחינה כלכלית אם הוא נקלע לחובות שאין ביכולתו לעמוד בהם. עם זאת, מדובר בהליך מורכב מבחינה רגשית ומשפטית. על מנת לנהל אותו נכון, יש צורך בעורך דין המתמחה בפשיטת רגל.

 

סימני אזהרה לפשיטת רגל מתקרבת

אנשים המגיעים לפשיטת רגל לא מאבדים שליטה על חובותיהם בין לילה. קיימים מספר סימני אזהרה ואדומים אשר ראוי לתת עליהם את הדעת. בין הבולטים שבהם – חובות כבדים אשר גדלים בקצב מהיר יותר מהכנסות, הליכי הוצאה לפועל ממשכון או עיקול חשבונות הבנק והמשכורת, כמו גם קשיים עקביים לעמוד בהוצאות שוטפות כמו שכר דירה, תשלומי חשמל, ארנונה ומס הכנסה. כאשר מתגברים קשיים מסוג זה, כדאי לפנות לסיוע משפטי לצורך בחינת מצבו של הפרט וקבלת ייעוץ מקצועי על ידי עורך דין חדלות פירעון בחיפה או בכל יישוב אחר בקרבתכם.

את החובות שלהם בן לילה

תהליך בחירת עורך דין

ברגע שמומלץ על פתיחה בהליך של פשיטת רגל, השלב הראשון הוא איתור עורך הדין המתאים. לרוב ניתן לקבל המלצות מחברים, מכרים או קרובים אשר היו במצב דומה בעבר. כמו כן, אפשר לחפש סיוע משפטי ברשתות החברתיות ובפרסומים באינטרנט ולוודא מהו ניסיונם ותחום התמחותם של עורכי הדין השונים. כדאי לבחור עורך דין המתמקצע ברגישות בתחום פשיטות רגל כאשר לרשותו צוות תומך של רואי חשבון ויועצים פיננסיים. לאחר בחירה ראשונית, מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ ללא עלות בה ניתן יהיה להעריך את מידת האמון והכימיה עם עו"ד.

 

שלבי הליך פשיטת הרגל

פשיטת הרגל היא הליך מוסדר הכולל מספר שלבים. תחילה מוגשת בקשה מסודרת לבית המשפט. השופט בוחן את הנתונים ומחליט האם לאשר את הבקשה אשר מובילה למינוי נאמן לניהול ענייני החייב. הנאמן מקבל סמכויות נרחבות לניהול חשבונות הבנק והנכסים השונים במטרה להגדיל את תשלומי הפירעון לנושים. בתהליך זה נכסים רבים ממומשים ועלולים להימכר כגון דירות, רכבים וחשבונות בנק. לאחר סגירת הליך פשיטת הרגל ניתן פטור כך שנמחקים רוב החובות שהיו בעבר מה שמאפשר התחלה כלכלית מחדש.

 

הסדר חובות

הגעה להסדר חובות היא דרך אפשרית לטפל במצב של חובות כבדים שקשה לעמוד בהם. במקום להגיע לפשיטת רגל, אפשר לנסות ולנהל משא ומתן עם הנושים על פריסה מחדש של החובות לתקופה ארוכה יותר. הסדר חובות יאפשר הקלה בתשלומים החודשיים וימנע הליכים משפטיים. עדיף לפנות לסיוע משפטי מקצועי של עורכי דין המתמחים בהסדרי חוב בכדי להבין טוב יותר את האופציות העומדות לרשות החייב וכן לנהל ביעילות את המשא ומתן מול הגופים והבנקים השונים.

 

עלויות ושכר טרחה

תהליך פשיטת רגל כרוך בעלויות משפטיות שאותן יש לקחת בחשבון בזמן הבחירה של עורך הדין. מחירי שכר הטרחה תלויים במורכבות ההליך ובאורך הזמן הנדרש לסיומו. עו"ד טוב יכול להוזיל עלויות בעזרת מו"מ עם הנאמן וארגון תהליך יעיל. ישנן גם אפשרויות לתשלום בתשלומים וניתן לעיתים לקבל הנחות כתלות במצבו הכלכלי של הפרט.

עו"ד