אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

בדיקת ביטוחים להוזלת עלויות ומניעת כפילויות בתהליך של ייעוץ עסקי

רקע

עסקים רבים לא בודקים לעומת את ההסדרים הביטוחיים השונים שהם חותמים עליהם, דבר שמוביל לכיסוי כפול של מקרים מצד אחד וחוסר כיסוי של מקרים אחרים מהצד השני. המצב הזה עולה הרבה כסף וכפי שניתן לראות – לא יעיל בכלל.

כיום, בתקופת המשבר הכלכלי ווירוס הקורונה, אין לרוב בעלי העסק את הפריבילגיה לשלם סכומי כסף גדולים ותשלום עלויות כפולות. התקופה הזו קשה מספיק והכסף שיכול להיחסך באמצעות בדיקה נכונה ומעמיקה של הביטוח יכול להיות אוויר לנשימה בשביל אותם העסקים.

המלאכה הזו, שיכולה להיות הישרדות, היא לא פשוטה לעין שלא מכירה את הסדרי הביטוח, את עולם הפוליסות והחוזים ולכן דורשת כלים שלהרבה בעלי עסקים אין. אם כן – איך עושים את זה?

 

מהו ייעוץ עסקי ?

יועץ עסקי הוא אדם שלאורך שנים רבות מתמחה בעולם העסקים, הוא מעניק טיפים, מיישם תורות עסקיות ומכווין עסקים על מנת שיוכלו למקסם את היעילות שלהם ולהיטיב את אופן קבלת ההחלטות בעסק. ייעוץ עסקי הוא חיונית לבית עסק גדולים משום שהיא מעניקה מבט על שמאוד עוזר בהבנה של העסק ומה ניתן לשפר בו.

 

מה הקשר בין ייעוץ עסקי לבין מניעת כפילויות בביטוח ?

כפי שציינתי, מציאתן של כפילויות בביטוחים היא מלאכה מורכבת שרוב האנשים לא יידעו למצוא. כדי להבין איפה ישנה כפילות, יש לערוך סקירה של הפוליסות שעליהן חתומים עם חברות הביטוח (שכתובות בשפה משפטית שלא נהירה לקורא רגיל) ולבחון אילו דברים מוסדרים ומכוסים באמצעות ביטוחים אחרים שאתם משלמים עליהם.

יועצים עסקיים רבים מתמחים בעניינים הללו. הוותק שלהם בשוק מאפשר להם לאתר במהירות כפילויות קלאסיות ולקרוא את החוזים האלו במהרה ולחלץ מהם את המשמעויות האמיתיות שלהם – פעמים רבות משמעותו של סעיף בחוזה תלויה בהבנה של תקדימים משפטיים מסוימים או של קריאה בין השורות.

לכן, שירותיהם של יועצים עסקיים יכולים לחסוך סכומי כסף רבים במישור כפילויות ביטוחיות ובדיקת הסדרי הביטוח של העסק. מלבד מציאת כפילות, יכולים היועצים העסקיים לעזור למצוא הסדרים משתלמים יותר שכוללים בדיוק את הצרכים של העסק ולא צרכים כלליים של בתי עסק, כמו שפעמים רבות פוליסות ביטוח מכסות.

המעבר מהכללי (פוליסה רגילה) לספציפי (התאמה לצרכיו של העסק) היא מהלך שכולל הבנה התרחישים השונים שיכולים לקרות לבעל העסק, היכרות מספיקה עם שוק הביטוח ובאמצעות אלו ניתוח גם כן לחסוך הרבה כסף.

על אף שלכאורה לשכור את שירותיו של יועץ חיצוני נראית כמו מותרות בתקופה הזו, היעזרות בשירותיו של מומחה היא הכרחית על מנת לחסוך בצורה המיטבית ולייעל את כל הבחירות, ההכרעות ובכל מקום שאפשר בעסק.

היועץ הוא מומחה שעורך תהליכים כאלו לפרנסתו ולכן הרעיונות שהוא יעלה כנראה יהיו חדשים לכם. לכן, מדובר בהשקעה חדש פעמית ומאוד משתלמת.

 

מחשבון