אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

האם צריך לעשות ביטוח בריאות בנסיעות לחו"ל?

מתכננים חופשה לחו"ל ומתלבטים האם לעשות ביטוח בריאות או לחסוך את הכסף? כנראה שלא הכרתם את מרפי – הבחור הזה שדואג שהכל ישתבש בדיוק ברגעים בהם אתם לא מוכנים ותאמינו לנו – אתם לא רוצים להיתפס לא מוכנים בכל מה שקשור לבריאות כשאתם בחוץ לארץ. למרבה השמחה, ריכזנו לפניכם את כל מה שצריך לדעת על ביטוח נסיעות. רק בריאות!

 

ביטוח נסיעות לחו"ל – למה זה חשוב?

בין אם אתם בריאים לחלוטין או צריכים ביטוח נסיעות בהתאמה למצב רפואי הקיים לא כדאי לכם לוותר על ביטוח בריאות – מה שנראה כמו חסכון בכסף יכול לעלות לכם ביוקר בסופו של דבר – במקרה הטוב מאות שקלים (אם אתם טסים ליעד מאוד מאוד זול והפציעה שלכם לא חמורה) ובמקרה הפחות טוב עשרות אלפי שקלים ואף יותר (תאונות מורכבות, אשפוזים ממושכים וכיו"ב).

אז כדאי שתזכרו – מהרגע בו עזבתם את אדמת ישראל, אין לכם ביטוח רפואי אלא אם רכשתם אחד במיוחד לחופשה שלכם ובלעדיו, כל פציעה יכולה לגרור הוצאות כבדות.

האם צריך לעשות ביטוח בריאות בנסיעות לחו"ל?

למה חשוב לעשות ביטוח לפני היציאה מהארץ?

יש לא מעט אנשים שמתפתים לעשות ביטוח בריאות רק בעת הצורך, או במילים אחרות – לאחר היציאה מהארץ. הבעייתיות היא שחברות רבות לא מאפשרות זאת כי הן מוותרות למעשה על תקופת האכשרה, כך שהבחירה שלכם עשויה להיות מצומצמת ויקרה יותר.

ומה לגבי רכישת ביטוח ממש לפני הטיסה? גם זה יכול להיות ריסקי כי לעיתים קרובות חברות הביטוח מבקשות מסמכים ואישורים רפואיים (במיוחד אם אתם סובלים ממצב רפואי קודם, אבל לא רק) ובהיעדר זמן להשלים אותם אתם מסתכנים בטיסה ללא ביטוח.

 

התאימו את הביטוח למצבכם הרפואי

אם אתם סובלים ממצב רפואי קיים כמו מצב כרוני, מחלה, הריון וכיו"ב, כדאי שתכסו אותו במסגרת פוליסת הביטוח. נכון, זה לעיתים קרובות עולה יותר, אבל כבר הסכמנו שבמקרה שבו תזדקקו לטיפול, למעשה תחסכו באמצעות הביטוח לא מעט כסף, זמן וכאב ראש.

שימו לב כי על מנת לרכוש כיסוי מתאים, עליכם יהיה להמציא אישור רפואי עדכני לגבי מצבכם הרפואי, ממנו עולה כי לא חל שינוי במצב זה לאחרונה ו/או כי אין מניעה שתטוסו לחו"ל בשבועות הקרובים.

 

מצבים רפואיים שמחייבים ביטוח בריאות מיוחד

יש לא מעט מצבים שעשויים לייקר את ביטוח הנסיעות שלכם לחו"ל, אך בהינתן מקרה של החמרה – הרווח יהיה כולו שלכם. בין מצבים אלו נמנים מקרים של מחלות כרוניות שדורשות תרופות קבועות, מחלות לב, סרטן, הריון וגם אנשים בריאים לגמרי שאושפזו מסיבות כאלה ואחרות בחצי השנה האחרונה.

לסיכום, אם כבר רכשתם כרטיס טיסה, כדאי שתסגרו בהקדם ביטוח בריאות לקראת הנסיעה לחו"ל, כך יהיה לכם זמן לבצע סקר שוק ולהתאים ביטוח למצבכם הרפואי.

האם צריך לעשות ביטוח בריאות בנסיעות לחו"ל?