אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

ביטוח בריאות למקרה של בעיה רפואית הנוצרה מלחץ בעסק

שוק העבודה המודרני הוא תחרותי ומאתגר יותר מאי פעם.

כל עסק וחברה בישראל חייבים להתמודד  עם מתחרים מכל רחבי העולם, וכל עובד חייב להוכיח את ערכו בכל יום מחדש.

העבודה לעיתים גולשת אל תוך החיים הפרטיים, ונמשכת דרך הטלפונים הסלולאריים.

במאמר זה, נדון בבעיות בריאותיות אשר עלולות להיווצר כתוצאה מהלחץ בעסק, וכיצד ביטוח בריאות יכול לשמור עליכם מכך.

 

כיצד לחץ בעסק יכול לפגוע בבריאות?

גם אם לא מגיעים למצב של חדלות פירעון הלחצים במקום העבודה יכולים להיות בעלי השפעה רעה על בריאותכם. עבור רבים, יום העבודה אינו מסתיים לעולם, והשיחות מהמנהלים או משותפים עסקיים ממשיכות לאורך כל היממה, גם בסופי השבוע. אדם אשר שרוי בלחץ מתמשך באופן כזה שלמעשה אין לו רגע אחד של מנוחה מוחלטת ממנו, עלול להתחיל לחוות בעיות בריאותיות שונות. הבעיות אינן צצות ברגע אחד, הן לעיתים קרובות תוצאה של שנים של סטרס תמידי. כאשר אדם בלחץ, מופרש הורמון בשם קורטיזול לזרם הדם שלו. ההורמון מתווך את תגובת הדחק של הגוף. הוא פועל להעלאת לחץ הדם, העלאת קצב הלב, והפחתת פעילות מערכות שנתפסות כלא חיוניות במצבי "ברח או הילחם", ובין השאר מפחית את פעילות המערכת החיסונית של הגוף. ההורמון גם משנה את זרימת הדם בגוף, ומעודד היווצרות פלאקים בכלי הדם וחסימות עורקים, מה שיכול להוביל להתקפי לב.

 

האם ביטוח בריאות מכסה על פגיעות כתוצאה מלחץ במקום העבודה?

ביטוח בריאות פרטי, הוא ביטוח אשר נועד לכסות את מבוטחיו מפני נזקים בריאותיים אשר אינם נכללים בסל הבריאות הממשלתי. כאשר עושים ביטוח בריאות, חשוב מאוד לבדוק היטב מהם השירותים אותם הוא מכסה. בכל הנוגע לפגיעות כתוצאה מלחץ במקום העבודה, הטיפול בבעיה והכיסוי שלה במסגרת הביטוח תלוי בסוג הספציפי של הפגיעה הבריאותית, ובחבילת הביטוח שרכשתם. פגיעות שנוצרות מלחץ בעסק, הן קשות מאוד לסיווג, ורוב הרופאים יוכלו לומר שהלחץ שהייתם שרויים בו תרם להתפתחות הבעיה, אך לרוב לא יוכלו להצביע עליו כגורם יחד. הלחץ משולב עם גנטיקה, ומאפיינים גופניים נרכשים כדי לייצר את בעיית הבריאות, וקשה מאוד להוכיח שהיא נובעת ממנו באופן מוחלט.

 

יש לברר את הנושא לפני חתימה על החוזה מול חברת הביטוח

אם ברצונכם לקבל שירותי בריאות הכוללים טיפולים ייעודיים בלחצים, יתכן ותוכלו לנסות לכלול במסגרת ביטוח הבריאות הפרטי שלכם גם החזר על תמיכה וטיפולים נפשיים במידת הצורך. בכל הנוגע לפגיעות כתוצאה מלחץ במקום העבודה, הכיסוי של הפגיעה תלוי בחוזה שחתמתם מול חברת הביטוח. הדרך הטובה ביותר להבטיח כיסוי אופטימלי, היא להתעכב על כל פסקה בחוזה אשר נחתם. עליכם להבין את ההסכם במלואו, ולכלול בו בעיות בריאות מהן אתם יותר חוששים, בין אם בשל רקע אישי או משפחתי.