אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

ביטוח לעסקים – כיצד להבין מה נכון עבורך

אם העסק הוא הבייבי שלכם, סביר להניח, כי כמו הילדים שלכם ממש, גם העסק יכול להיפגע מאירועים שונים ומגוונים – בהתאם לאופי העסק ולסכנות שהוא חשוף אליהן וכמו הילדים שלכם ממש – גם על העסק אתם רוצים להגן היטב.

אם כן, אילו סוגי ביטוחים לעסק אפשר למצוא ולאילו סוגי עסקים הביטוחים הללו מתאימים?

 

סוגים ביטוחים לעסקים שונים

  1. ביטוח מבנה – כמו ביטוח דירה, גם המבנה של העסק שלכם צריך להיות מבוטח. כיסוי מבנה ותכולה יספק לכם פיצוי על המבנה עצמו וגם על כל הסחורה והציוד היקר שאתם מאחסנים בתוכו, במקרה של גשם, שריפה, הצפה ועוד. ביטוח תכולה משתנה לפי סוג העסק ולכן חשוב לבדוק איזה כיסוי אתם מקבלים בדיוק ובאילו מקרים.
  2. ביטוח אובדן הכנסה – עסקים נאלצים להשבית את העבודה במקרים רבים – מחלה, או פציעה של הבעלים, בעיה במבנה, עבודות תשתית של הרשויות באזור ועוד. השבתת העסק מביאה להפסד הכנסות ובמקרה כזה, ביטוח אובדן הכנסה יכול לספק לכם פיצוי חיוני.
  3. ביטוח חבות מעביד – אחד הביטוחים החשובים ביותר עבור עסק שיש לו עובדים שכירים. זהו גם ביטוח חובה על פי חוק, שתפקידו לספק פיצוי לבעל העסק, כאשר יש לפצות את העובד בגין פציעה, יבלה, ואפילו מוות חו"ח.
  4. ביטוח צד ג' – כיסוי ביטוחי עבור הלקוחות, הספקים, עובדים חיצוניים, כמו טכנאי תקשורת , או חשמל וכל אדם שאינו עובד בעסק ונכנס לתוך העסק.
  5. ביטוח כספים – מספק כיסוי מקיף והגנה רחבה מפני אובדן, נזק,נזקי טבע, גניבה של כספים הנמצאים בבית העסק.
  6. ביטוח הנדסי – מיועד לעבודות קבלן, ציוד מכני, ציוד אלקטרוני וכן הלאה. ביטוח זה מספק כיסוי במקרה של נזק לציוד עבודה יקר, אך גם במקרה של נזקים למבנה ולסביבה בעת ביצוע עבודות קבלן שונות.
  7. ביטוח סיכוני סייבר – מספק כיסוי במקרה של חשיפה בעקבות פריצה למאגרי מידע, נזק לצד ג', וירוסים, זכויות יוצרים ועוד. ניתן להרחיב את הכיסוי הביטוחי ולקבל כיסוי גם עבור מקרים של אובדן הכנסה בגלל נפילת מחשבים בעסק, סחיטה, ניהול משברים ועוד.

 

ביטוחי עסק בהתאמה אישית

עסקים רבים זקוקים לכיסוי ביטוחי ספציפי, אשר אינו נפוץ בקרב כל סוגי העסקים.

בדומה לביטוח קבלנים ושיפוצניקים, שמכסה אותם במקרה של פגיעה בעוברי אורח, או ברכוש, תוך כדי עבודה, קיימים ביטוחים נוספים, המתאימים לעסקים ספציפיים.

  1. ביטוח מיוחד לעסק המתנהל בדירת מגורים
  2. ביטוח אחריות מקצועית עבור בעלי מקצועות ייחודיים כמו רופאים, מטפלים ועוד – שיכולים לגרום בטעות, או ברשלנות נזקים חמורים ללקוחות.

 

לסיכום

קיימים סוגים רבים של ביטוחים לעסקים שונים. כל בעל עסק צריך להכיר היטב את הסיכונים העומדים בפניו ובפני העסק שלו, אותם אפשר לכסות במסגרת ביטוח מתאים. למידע נוסף על ניהול חכם של העסק לחצו על הקישור: https://www.mvp-business.co.il

 

מבנה מבוטח