אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

ביטוח מקיף – אילו שירותים לא כלולים בביטוח מקיף לרכב?

אין ספק, הנושא של ביטוחים הוא נרחב ותמיד יהיה מומלץ להעמיק בסוג הביטוח שלכם, להבין בדיוק מפני מה הוא מכסה.

אז בעוד שרובנו יודעים מה מכסה ביטוח מקיף לרכב, חשוב גם לדעת מה לא כלול בביטוחים מקיפים לרכבים. מה לא יכלול הביטוח המקיף שלכם לאוטו? הנה המידע:

רובנו יודעים, ביטוח מקיף לרכב כולל כיסוי מפני הרבה צרות, לכל מקרה שלא יבואו. בין אם הרכב נגנב או נפגע כתוצאה מכוחות טבע, נהרס בתאונה חלילה, או שמא נפל עליו בלוק מבניין בתהליך שיפוצים, הביטוח המקיף שלכם יכסה את הנזקים. אגב, גם שריפה והצפות מים, מכוסות בביטוח המקיף. אז מה הוא לא יכסה? ובכן, בואו נדבר לרגע על כל מיני פריטים ואביזרים שונים, שלפעמים נמצאים במכוניות. אבל קודם כל, נדבר בקצרה גם על הר הביטוח – המיזם שקורא לכם ומפציר בכם לחסוך בכסף על ביטוחים. כל מה שחשוב לדעת על ביטוח מקיף לרכב, חיסכון בעלויות ביטוח ומה שבין לבין:

 

לחסוך כסף על ביטוח רכב

בין אם אתם מחפשים אחר ביטוח מקיף, או סוגי ביטוחים אחרים, אנחנו ממליצים לכם קודם כל להכיר את המיזם הנקרא הר הביטוח.

הר הביטוח מאפשר לכם לחסוך בעלויות כספיות, לפעמים גם באלפים של שקלים. זאת, בצמוד לאיתור של הביטוחים שלכם ובצמוד לליווי מקצועי למטרת חיסכון בביטוחים. תוכלו לדעת בדיוק כמה אתם משלמים על ביטוחים, לדעת אם אתם משמים כפל ביטוחים, לדעת אילו ביטוחים ניתן לבטל ועוד.

 

מה לא כלול בביטוחים מקיפים לרכבים?

אם אתם עובדים עם הרכב שלכם ומשנעים סחורה ממקום למקום, או שמא אתם עובדים עם רכבכם ויש בו כלי עבודה יקרים, שימו לב, אתם לא מכוסים בביטוח המקיף! יש כלי עבודה יקרים ברכב? הביטוח המקיף ממש לא יכסה גניבה של הכלים האלו.

מה הוא כן יכסה? את שבירת החלון בעקבות הפריצה לאוטו. אבל בשורה התחתונה, הכיסוי של שבירת החלון או עיקום הפח ברכב, לא יגרמו לכם להרגיש טוב יותר, מאחר שכלי עבודה יכולים להגיע לסכומים של עשרות אלפי שקלים, לפעמים אפילו יותר.

 

מה עוד לא יהיה כלול בביטוח מקיף?

אז הנה, כבר אנחנו יודעים שביטוח מקיף לא מכסה גניבה או נזק בסחורה שנמצאת ברכב, או כלי עבודה. מעבר לכך, אם התקנתם ברכב שלכם מערכת מולטימדיה מאוד יקרה והרכב נפרץ, צר לנו אבל אתם לא מכוסים בביטוח המקיף לרכב.

אם יש לכם ברכב מערכות מולטימדיה יקרות ואתם חוששים מפריצות, אתם מוזמנים לבטח בנפרד ובנוסף את מערכת המולטימדיה, ואז תוכלו להיות שקטים ורגועים. זאת ועוד, גם חשוב לזכור כי ביטוחים מקיפים לא נועדו לכסות אתכם מפני נזקי גוף, חלילה.

 

החשיבות בביטוח החובה לרכב

בין אם מתרחשת תאונה ונגרם נזק לנהג עצמו, או שמא מתרחשת תאונה ונגרם נזק גופני לצד שלישי כלשהוא, הביטוח המקיף הוא לא הביטוח שיכסה אתכם. במקרים אלו, מה שיכסה אתכם הוא ביטוח החובה, שכן כל רכב חייב להיות מבוטח בביטוח הזה.

למעשה, ללא ביטוח חובה, לא יהיה ניתן לבטח אף רכב במדינה בביטוח מקיף. חשוב לזכור, גם אם אתם נוהגים ברכבים "מאולתרים" שבניתם בחצר הבית הפרטי שלכם, כל עוד אתם משמישים ומתפעלים, נוהגים ברכב זה – אתם חייבים להיות מבוטחים בביטוח חובה. והכי חשוב, אנחנו שוב מזכירים, אל תתפתו לשלם כפילויות בביטוחים! בדיקת הר הביטוח תוודא זאת עבורכם, אל תהססו להסתייע בה! בהצלחה!