אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

ביטוח משלים בקופות החולים

קופות החולים הן אלה שאחראיות על מתן שירותים רפואיים ותרופות לכלל תושבי המדינה, וזאת לפי מה שקבוע בחוק בריאות ממלכתי משנת 1995. שירותי הבריאות ניתנים ברמה הבסיסית ביותר והם כלולים בסל הבריאות הממלכתי, והכול תחת רמת סבירות שמניחה את הדעת. חוק ביטוח בריאות ממלכתי מאפשר לקופות החולים להציע למבוטחיהן שירותי בריאות נוספים שלא כלולים בסל הבריאות כגון ביטוח משלים.

השירותים ניתנים במסגרת ביטוחים משלימים. מבוטחים שמעוניינים בקבלת השירותים הנוספים נדרשים לשלם בעבורם סכום כסף נוסף בקניית תכניות הביטוח השונות.

 

מה מציע ביטוח משלים?

קופות החולים מעמידות לרשות מבוטחיהן סוגים אחדים של ביטוחים משלימים, ככל ביטוח משלים מציע הטבות מסוימות ושירותים שונים. כל תכנית ביטוח קובעת תנאים מוגדרים מראש והיא כרוכה בעלות כספית מצד המבוטחים.

 

אותו ביטוח למעט שינויים קטנים

אמנם ישנם שינויים בין ביטוח משלים אחד לביטוח משלים אחר, אך ניתן להבחין שכולם מציעים את אותם השירותים, אך בהבדלים קטנים. השירותים שניתנים הם רפואה משלימה, בדיקות רפואיות תקופתיות, התייעצות עם רופאים, רפואת שיניים, ניתוחים פרטיים בארץ ובחו"ל, השתתפות בתרופות שלא כלולות בסל ועוד.

 

סעיפים לתכנית ביטוח משלים

כל תכנית של ביטוח משלים כוללת שלושה סעיפים עיקריים לפיהם היא פועלת:

 

ביטוח מוסף

התכנית מעניקה את השירותים הרפואיים השונים שאינם כלולים בסל הבריאות.

 

ביטוח מרחיב

התכנית מאפשרת הרחבת השירותים הרפואיים שאינם כלולים בסל הבריאות.

 

ביטוח תחליפי

התכנית מעניקה שירותי בריאות חלופיים לשירותים שניתנים דרך הסל.

 

כיצד בוחרים נכון?

לפני רכישת תכניות ביטוח משלים מומלץ לקרוא ביסודיות את פרטי התכנית ולעמוד על טיבה. לכל אדם מתאימה תכנית ביטוח שונה ולכן קופות החולים מציעות מגוון ביטוחים משלימים. מומלץ לחשוב היטב על ההיסטוריה הרפואית ועל המצב הבריאותי שלו בטרם יבחר את תכנית הביטוח המשלים המתאימה לו ביותר, ולפי הנתונים הכתובים בפוליסה הוא יחשוב על הדברים שהוא יוכל לקבל ממנה במידת הצורך.

 

עתיד ביטוחי

לא רק ההיסטוריה הרפואית והמצב הנוכחי חשובים בבחירה נכונה של ביטוח משלים אלא מומלץ גם לחשוב על העתיד לבוא. כדאי מאוד להיות מכוסים היטב בכל מקרה שלא יהיה, ולכן חשוב לבחור את התכנית שנותנת יותר.

לפני בחירת תכנית הביטוח המתאימה ביותר, מומלץ מאוד שכל אדם יבחן לעומק את העלות מול ההחזרים הכספיים אותם הוא אמור יהיה לקבל בשעת הצורך ולפי הנתונים כדאי להשוות למסלולי ביטוחים משלימים אחרים.

 

סוגי הביטוחים המשלימים

קופת חולים כללית

כללית מושלם

תכנית ביטוח נרחבת שמציעה שירותים מגוונים. התכנית זולה בהשוואה לתכניות ביטוח משלים אחרות ו מציעה הטבות ושירותים מיוחדים לקבוצות גיל שונות- ילדים, צעירים, משפחה וגיל הזהב.

 

מושלם פלטינום

מעניק כיסוי רחב יותר לטיפולים נוספים שלא נמצאים ב"מושלם" כמו לדוגמה כיסוי מורחב להיריון, תרופות מיוחדות לסרטן וכדומה.

 

קופת חולים מכבי

מגן כסף

רפואה משלימה, כיסויים לניתוחים פרטיים בארץ, הנחות בטיפולי שיניים במסגרת הקופה, הנחות ברכישת אביזרי עזר ועוד.

 

מגן זהב

תכנית מורחבת יותר הכוללת כיסויים לטיפולים, לניתוחים ולהשתלות בחו"ל, סל היריון מורחב, השתתפות בנסיעות אמבולנסים, טיפולים בהתפתחות הילד ועוד.

 

קופת חולים מאוחדת

מאוחדת עדיף

שירותים ברמה גבוהה שמשלימים את מה שמגיע דרך סל הבריאות.

 

מאוחדת שיא

שירותים נוספים כגון ניתוחים והשתלות בישראל ובחו"ל, סל מורחב להיריון, שירותי ביקור רופא, רפואה מונעת וכדומה.

 

מאוחדת זהב

שירותים לחולים סיעודיים בבתים ובמוסדות גריאטריים.

 

קופת חולים לאומית

לאומית זהב

בחירת בתי חולים ומנתחים פרטיים, הנחות באביזרי עזר רפואי, טיפולים בהתפתחות הילד, הנחות בטיפולי שיניים דרך הקופה ועוד.