אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

התאמת ביטוח נסיעות לחו"ל לפי מצב בריאותי

טיסה לחו"ל היא בראש ובראשונה חוויה בלתי נשכחת אבל לצד זאת, האטרקציות, הפעילויות הייחודיות ואפילו הטיסה עצמה והמרחק מהבית, טומנים בחובם סכנות שונות, על אחת כמה וכמה אם אתם סובלים ממצב רפואי מיוחד. מה עושים? רוכשים ביטוח נסיעות בהתאמה אישית וטסים בראש שקט. כמו שאומרים חכמים – העיקר הבריאות.

 

ביטוח נסיעות בהתאמה אישית – רשת הבטחון שלכם

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא מוצר חובה ואין על כך עוררין – זו הדרך היחידה לוודא שיש מי ששומר עליכם ודואג לאינטרסים שלכם גם כשאתם רחוקים מהבית. זה נכון לגבי מצבים רפואיים שדורשים טיפול כשאתם נמצאים בניכר אבל לא רק – ביטוח נסיעות מפצה אתכם במקרים של אבדן הכבודה, מכסה עבורכם חבויות שונות במקרה של נזק לצד ג' ועוד.

כשזה נאמר, החשיבות של ביטוח נסיעות לחו"ל גדולה במיוחד במצבים רפואיים ייחודיים, כמו למשל טיסה בהריון, נופש בגיל השלישי, טיסה עם תינוקות קטנים במיוחד, מי שסובלים ממחלות רקע ועוד. במקרים אלה, יש להתאים את פוליסת הביטוח במדויק עבורכם ולכלול את כל הכיסויים וההרחבות שעשויים לשרת אתכם במקרה שתזדקקו להם.

 

איזה מצבים בריאותיים מכוסים במסגרת ביטוח נסיעות לחו"ל?

מצב רפואי קיים הוא מצב רפואי מיוחד אשר דורש התייחסות פרטנית מבחינת פוליסת הביטוח משום שהוא מעמיד אתכם בסיכוי גבוה יותר להזדקק לטיפול או סיוע רפואי בחו"ל. ככזה, לעיתים ישנה תוספת תשלום סמלית. בין היתר –

  • הסובלים ממחלות כרוניות מסוימות כמו מחלות לב, סרטן, סכרת, אפילפסיה, קרוהן וקוליטיס.
  • טיסה לאחר ניתוח או אשפוז.
  • נשים בהריון.

חשוב לציין שלא כל מצב רפואי שונה מחייב גבייה נוספת בפוליסת הביטוח, למשל, מי שנוטלים תרופות להורדת כולסטרול או לחץ דם, הסובלים מאלרגיות שאינן מסכנות חיים ועוד, ובלבד שמצבכם יציב בחודשים שקודמים לטיסה, בהתאם לתנאי הפוליסה. במצבים אלה תזדקקו להצהרה רפואית בלבד ולכן חשוב לענות בכנות על השאלון הרפואי.

 

אל תחכו לדקה ה-90

כשמדובר על פוליסת ביטוח מותאמת אישית בגלל מצב בריאותי, לעתים קרובות יש צורך בחיתום רפואי, תהליך שעשוי לקחת כמה ימים ולרוב דורשת המצאת מסמכים שונים כמו אישור מהרופא המטפל ועוד. על מנת שתקבלו את מלוא תשומת הלב מצוות המומים של חברת הביטוח, מומלץ לרכוש ביטוח נסיעות לפי מצב בריאותי ורפואי כמה שיותר זמן מראש ולא ממש בסמוך לנסיעה.

 

שימו לב להחרגות

כאמור, מצבים בריאותיים מיוחדים דורשים הצהרת בריאות שיכולה להיות כרוכה, או לא, בתוספת תשלום. עם זאת, ישנם מקרים בהם בשל נסיבות שונות כמו גיל הנוסע, חומרת המצב, יציבותו וכיו"ב, חברת הביטוח תחליט להחריג אותו מהפוליסה. לסיכום, ביטוח נסיעות הוא אחד הדברים החשובים ביותר לדאוג להם לפני טיסה לחו"ל, במיוחד במצבים בריאותיים שונים שדורשים התייחסות מיוחדת והתאמה אישית.

ביטוח נסיעות בהתאמה אישית – רשת הבטחון שלכם