אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

בעיות ראיה כלולות בביטוח בריאות?

ביטוח בריאות בעולם של היום הוא הכרחי והוא חלק מסל הביטוחים שלרוב ישראלים יעשו, אבל מה בנוגע לבעיות ראיה שהן חלק גדול מהבעיות הבריאותיות שלרוב נחווה מתישהו בחיינו?

מתוקף כך עולה השאלה האם בעיות ראיה כלולות בביטוח בריאות? לצורך כך אנו רוצים להתייחס לכל הבעיות הראיה שעלולות לצוף ולקרות מתישהו במהלך חיינו וחשוב שתדעו האם הן כלולות או לא כלולות בביטוח הבריאות הרגיל שלכם.

 

איזה ביטוחי בריאות קיימים היום עבורכם?

  • לפי חוק שנחקק בשנת 1995 קיים ביטוח בריאות ממלכתי לכל תושבי ישראל. ביטוח זה מאפשר לאזרחים להיעזר בשירותיהם של קופות החולים הנמצאות תחת פיקוח של משרד הבריאות.

כל שנה קובעת ועדה בממשלה את סל שירותי הבריאות והטיפולים שיכנסו אל סל זה, כמו כן קיימים טיפולים ותרופות שנכנסות מדי שנה לטיפול בבעיות ראייה כאלה ואחרות. לדוגמא: ניתוחי עיניים, אבחון מחלות ראייה ועיניים וטיפול בבעיות ראייה שונות. כל אלה מסובסדים על ידי המדינה וקופות החולים.

 

ביטוח משלים-

ביטוח זה אינו נכנס לסל שירותי הבריאות ומגיע על ידי קופת החולים אליהם אתם משוייכים. דרך קופת החולים שלכם תוכלו להיות זכאים לטיפולים שונים לדוגמא:

מכבי-מכבי מאפשרת הנחה משמעותית לקניית עדשות ראייה וטיפול בעבור קוצר ראייה.

כללית- כללית מציעה גם כן הנחה בקניית עדשות ראייה וכמו כן סקירה מקיפה אצל אופטימטריסט לבעיות ראייה ללא תשלום לילדים המתחילים כיתה א.

מאוחדת-בקופת חולים מאוחדת הביטוח המשלים נותן הנחה בקניית עדשות ראייה לאלה שסובלים מבעיות צלינדר וקוצר ראייה.

לאומית- קופת חולים לאומית מציעה מעבר להנחה בקניית עדשות ראייה גם הנחה על

ניתוחים לתיקון ראייה בלייזר בעלות מופחתת יותר.

 

 

ביטוח בריאות פרטי-

ביטוח בריאות פרטי כשמו כן הוא הוא ביטוח שמעבר למה שהמדינה או הקופה שלכם מציעה. הוא מאפשר לכם כיסויים רחבים יותר לבעיות רפואיות ותרופות שאינן כלולות בסל הבריאות. כל ביטוח בריאות פרטי מכיל פוליסות שונות בהתאם לרצונות והצרכים שלכם. יש ביטוחים המכילים גם ביטוח השתלות או ביטוח סיעודי ובכך מאפשרות לכם עזרה במצבים בו תצטרכו השתלת קרנית או עזרה חיצונית יומיומית.

במידה ואתם סובלים מבעיה בראייה כזאת או אחרת, בדקו עם הקופה שלכם איזה זכויות מגיעות לכם ואיזה זכויות אינן מגיעות לכם. במידה ואתם סובלים מבעיית ראייה קשה כמו קרטוקונוס מגיעה לכם בנוסף זכאות לנכות כללית כחלק מהחובות של המדינה כלפיכם ושל ביטוח לאומי.

אם אתם פיתאום מרגישים שאתם לא רואים טוב וסובלים מקוצר ראייה, גם אם זה תוקף אתכם באמצע החיים דעו שאתם לא לבד וסביר להניח שהרוב המוחלט של האוכלוסייה יצטרך בזמן כזה או אחר משקפיים או תיקון ראייה. לכן שווה לוודא מה מגיע לכם ומה לא.

 

העין חומה