אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

האם הלוואות לעסקים יכולות להשפיע על גובה הביטוח?

מימון חברות הוא עניין לא פשוט כלל.

לא מעט עסקים קטנים, בינוניים ואפילו גדולים, נעזרים בלקיחת הלוואות עבור מימון השקעות, ניסיונות התרחבות ועוד.

מדובר בנושא סבוך אשר מצריך הבנה כלכלית, ראייה לאופק רחוק ולעיתים גם לא מעט מזל.

בכתבה הבאה נעסוק בהלוואות לעסקים וננסה לענות על השאלה האם הלוואות לחברות יכולות להשפיע על גובה הביטוח?

 

הלוואות וביטוחים – תשאלו את המומחים

גם הלוואות לעסקים וגם ביטוחים לעסקים הם עניינים רציניים למדי אשר דורשים מחקר מעמיק והתייעצות עם מומחים. ביטוח עסק למשל, כולל בתוכו לא מעט היבטים היות והוא מכסה חלקים נרחבים מפעילותה העסקית של החברה (תכולה, מבנה, עובדים ועוד). לכן הצעות ביטוח נבדלות זו מזו כתלות בחברת הביטוח, החברה המבוטחת, זמן ביצוע העסקה ועוד גורמים רלוונטיים נוספים. בשביל לשקלל את כולן לכדי הצעה אחת בהחלט צריך להיות מבין עניין.

הלוואות לעסקים, בין שנעשות עם בנקים ובין שעם גופים חוץ בנקאיים, הן גם עניין שמוטב להשאיר למומחים. עבור רובנו מושגים כמו זמן פירעון או ריבית לא אומרים הרבה אך יש להן משמעות קריטית בעולם המימון ולכן חשוב להבין את כל רובדיהן. יש לציין, שקיימת חשיבות אדירה ללקיחת הלוואה אצל ספקים מומלצים (כגון בנקים, משרדי רואי חשבון מוכרים ועוד) ולא אצל כל גוף שמאפשר מימון כזה או אחר לעסק שלכם.

 

ונעבור לשאלת הביטוח

בקצרה, הלוואות לעסקים אינן בהכרח משפיעות על גובה הביטוח. הלוואות לאו דווקא מעידות על עסק חלש או לא בטוח ולכן חברות הביטוח בוחנות כל מקרה לגופו ומתייחסות אליו באופן אישי. יחד עם זאת חשוב לציין שמענה על השאלה הזאת באמצעות האינטרנט אינו מבוסס דיו ולכן כדאי לעשות בירור מעמיק אצל חברות הביטוח השונות לפני שחותמים על פוליסה לעסק ו/או הלוואה.  

 

ללוות את ההלוואות

יש לציין שאיכות ההלוואה נקבעת לא רק לפי גובה הריבית המשולמת. גם זה נושא שלעצמו מכיוון שריביות והלוואות הן תחום ענק המתחלק לקטגוריות רבות. יחד עם זאת, יש עוד כמה פרמטרים שחשוב לבחון בעת ביצוע ההלוואה. אישור מהיר למשל הוא עניין בעל משמעות, מכיוון שהלוואה היא לא פעם זריקת חמצן קריטית עבור הפעילות העסקית, והזמן משחק בה פקטור חשוב. עוד דבר שכדאי להתייחס אליו הוא כמות ותדירות ההחזרים – מומלץ לקחת הלוואה שמאפשרת החזרים נוחים באופן אישי עבור עסק שלכם ועבור תזרים המזומנים הספציפי שלו. גם אלמנט הביטחון הוא קריטי – חשוב לבחור במוסד מוכר ובעל מוניטין שדרך ההתנהלות שלו עם עסקים ידועה ובטוחה יחסית. בחירה בגוף עלום שם שיכול להיעלם ברגע האמת עשויה להתגלות כהיאחזות במשענת קנה רצוץ. לסיכום, נדגיש ונאמר שהלוואות לעסק הן דבר חשוב ולכן כדאי להתייחס אליהן במלוא הרצינות האפשרית.

 

דולרים