אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

הר הבריאות

כמעט כל דבר שיש לנו הוא בר ביטוח, מכונית, דירה, שעון יוקרתי, ביטוח בריאות משלים, ביטוח סיעודי לימים של זקנה, ביטוח שיניים והרשימה עוד ארוכה. במקביל, כמות חברות הביטוח הפעילות כיום בישראל היא עצומה. ענף הביטוח נפתח לתחרות לפני מספר שנים ופתאום צצו להן כמו פטריות אחרי הגשם, חברות ביטוח חדשות, שהביאו גם תפיסת עולם ביטוחית חדשה.

בנוסף, לפני שלוש שנים, עשתה המדינה רפורמה חדשה בתחום הביטוח והקימה את מנוע החיפוש הר הביטוח, וכך, השתנה הענף ללא הכר ומחירי הביטוחים הוזלו. החלטתי שהשם המדויק יותר של הר הביטוח הוא הר הבריאות, מי יכול לחלוק על כך, שהוזלה משמעותית בביטוחים היא לא בריאות ולכן, הר הבריאות מעתה.

 

כיצד פועל מנוע החיסכון הזה?

הדרך אל החיסכון היא באמצעות מנוע הר הביטוח שהוא הר הבריאות. כל שצריך הוא למלא את הפרטים האישיים והמערכת תאתר את כל הביטוחים הרשומים של שם מבצע הבדיקה. כמו כן, יכול מבצע הבדיקה לבדוק האם נותר ביטוח כלשהו על שם קרוב שנפטר ולבטלו לאלתר.

המערכת בוחנת את הביטוחים הקיימים על שם מבצע הבדיקה – האם הם נותנים את כל סל הכיסויים שהם אמורים לתת על פי חוקי הביטוח, והאם המחיר הוא האטרקטיבי ביותר שניתן להשיג לאותו ביטוח, בהתאמה להיקף הכיסוי שהוא מספק.

 

איזה עוד מידע מספקת לנו המערכת?

  • איתור הפוליסות הקיימות על שם מבצע הבדיקה ותעודת הזהות שלו.
  • איתור מצב של כפל ביטוחים.
  • בדיקת הביטוחים הקיימים על ידי מומחה.
  • התאמת צרכים אופטימלית למבצע הבדיקה, בתהליך שקוף ואמין.
  • הפקת דו"ח ביטוחים מעודכן.

 

מהו כפל ביטוחי?

כפל ביטוחי הוא מצב בו אדם אחד מחזיק שתי פוליסות ביטוח לאותו נושא. כלומר, ישראל ישראלי מחזיק ביטוח דירה בהראל ויש לו ביטוח דירה גם במגדל. ברור לגמרי שביטוח אחד פשוט מיותר וביטולו, יחזיר סכום כסף לא מבוטל למבוטח המבולבל. הממונה על אגף הביטוח באוצר פרסם לאחרונה, שלמעלה מ- 30 אחוזים מאזרחי המדינה מחזיקים ביטוחים כפולים. אתם מבינים כמה כסף יש על ההר הזה?

 

לדקדק בקוצו של יוד

ציינתי שמומחה מטעם הר הביטוח יבדוק את כל אחד מהביטוחים שברשותכם, במטרה לוודא, שאתם מקבלים כיסוי ביטוחי הולם ובמחיר טוב. חברים, זה לא ענין של מה בכך. מדובר בעבודה סיזיפית, שמחייבת את המומחה להבין את השפה הביטוחית ולרדת לרמת דיוק מקסימלית כדי לבחון, האם הביטוח הספציפי מאגד בתוכו את כל הכיסויים הנדרשים.

זאת ועוד, על המומחה של הר הבריאות הזה, לבצע בדיקת שוק בכדי להוזיל לכם את עלות הביטוח. מדובר בהליך מורכב, ארוך ומתיש. אתם חברים, לא הייתם עושים זאת והייתם ממשיכים לשלם הרבה יותר כסף על הביטוחים שלכם. אז לא הכל רע במדינת היהודים.

 

האם אני בכלל צריך את זה?

אציין מראש, שסימן השאלה איננו מתייחס לסוגיה – האם אני זקוק לשירות של הר הביטוח. זו שאלה רטורית, הרי מדובר בהר הבריאות. בשאלתי זו, אני מבקש לחדד את העניין שעוסק בליבת הרעיון של עולם הביטוח. האם באמת, לכל דבר אני צריך ביטוח. אז נכון, ישנם אנשים שמבטחים עצמם לדעת. זה לא בהכרח אומר שזה נכון. ישנם ביטוחים שאפשר רק בגיל מבוגר יותר לעשות. להלן מספר דוגמאות:

 

ביטוח בריאות

האם אנו חייבים לעשות לילדנו ביטוח בריאות פרטי, שמטרתו העיקרית הינה מתן פתרונות ביטוח למצבי קיצון כמו מחלות קשות? התשובה לשאלה הזאת אינה חד משמעית אולם, ניתן לומר, שאחוז הילדים החולים במחלות קשות, הוא אחוז נמוך יחסית. לכן, משפחה ממעמד הביניים של היום, שההוצאות החודשיות הן גבוהות גם ללא הביטוח הזה, יכולה בהחלט לקבל החלטה שמוותרים על הביטוח.

 

ביטוח תכולה של דירה

במקרה זה מאוד פשוט לטעמי לקבל החלטה, האם לרכוש או לא לרכוש ביטוח תכולה של דירה. אם מדובר באנשים מהעשירון העליון ומעלה, סביר להניח שיש להם חפצים יקרי ערך בדירתם כמו – שעונים, שרשראות, יהלומים, מערכת קולנוע ביתי, רמקולים יוקרתיים, מקרר במיוחד גדול ויקר, ריהוט עתיק וכן הלאה, רצוי שיבטחו את תכולת דירתם. לעומתם, זוג צעיר, שרק מתחיל את חייו המשותפים ולא הספיק עדין לרכוש חפצים יקרי ערך, יכול בהחלט לוותר על ביטוח תכולת דירה.

 

ביטוח מקיף לרכב

אפילו בנושא זה אפשר וצריך לגלות אחריות כלכלית. אדם שמחזיק רכב ישן שעלותו איננה עולה על 20,000 שקלים, לא צריך לעשות ביטוח מקיף לרכבו. זו השקעה פשוט לא חכמה. אדם שמחזיק רכב שעלותו גבוהה יותר, יכול לעשות ביטוח מקיף ואני הייתי ממליץ, לעשות ביטוח מקיף רק לרכבים שעלותם מעל 50,000 שקלים.

 

המומחים של הר הבריאות יתנו לכם סקירה המתאימה ספציפית לכם, אודות הביטוחים שכדאי לכם או לא כדאי לכם לעשות. גם תהליך זה יחסוך לכם כסף. פשוט הר של בריאות וחיסכון.

 

על מה חשבה מדינת ישראל

כשהתכנסו אנשי המקצוע של ענף הביטוח ומשרד האוצר לדון ברפורמת הביטוח ובהקמתו של הר הביטוח לרווחת אזרחי המדינה, עמדו לנגד עיניהם שני שיקולים מרכזיים:

  • הוזלת הביטוחים באמצעות פתיחת הענף לתחרות – הרפורמה שעשתה מדינת ישראל בענף הביטוח, פתחה למעשה את הענף לתחרות והביאה עימה את רעיון הביטוח הישיר ועקיפת סוכן הביטוח. מהלך זה הוא לא פחות ממהפכה בענף, דבר שהביא להוזלה נכרת של מגוון רחב של ביטוחים.
  • הוזלה באמצעות בדיקת מומחים – הר הביטוח מעמיד לרשות משתמשי המנוע הייחודי הזה, את המומחים הטובים ביותר בענף, כדי שיבדקו ויבחנו כל ביטוח שקיבל מבוטח במטרה אחת מרכזית – מקסום כיסויי הפוליסה והוזלתה.

 

לסיכום

אני ממליץ לכל אזרח במדינה, שמחזיק לפחות שלושה סוגים של ביטוחים, להיכנס להר הביטוח, לבצע בדיקה וליהנות מהר של בריאות.