אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

5 טיפים לבחירת משכנתא

משכנתא היא הלוואה הצוברת תאוצה. מחירי הדיור מאמירים כמו גם מחירי המשכנתאות וכל מי שעד היום התמהמה מלקחת משכנתא, ממהר לעשות זאת לפני שזה יהפוך למשהו בלתי אפשרי. כאן בכתבה תקבלו טיפים לבחירת משכנתא משתלמת. אם אתם מתכננים לקחת משכנתא בקרוב, הישארו איתנו.

 

מהי משכנתא?

לפני הכל חשוב להבין מהי משכנתא. מדובר בהלוואה הניתנת תמורת שיעבוד נכס. הלוואה כזו ניתנת לפריסה ארוכה של 30 שנה ויש מי שיגיד שמדובר בהלוואה הגדולה ביותר במשך חיי האדם.

 

מהם הסיכונים הקיימים בבחירת משכנתא?

הרבה פעמים אנשים לוקחים משכנתא ולא באמת חושבים מה גובה הסכום שהם יכולים להחזיר מידי חודש. הם לא לוקחים בחשבון עלויות חודשיות נוספות הנלוות למשכנתא ובסופו של דבר הם מוצאים את עצמם מול שוקת שבורה. תמיד אפשר למחזר משכנתא ולהפוך אותה למשכנתא משתלמת יותר. אך למרות זאת, כדאי להימנע מכך.

 

טיפים לבחירת משכנתא משתלמת

כדי להימנע ממצב של משכנתא לא מתלמת, הבאנו לכם טיפים שיסייעו לכם בבחירת המשכנתא שלכם.

 

הוצאות נלוות

קחו בחשבון את ההוצאות הנלוות למשכנתא לפני שאתם מתחייבים על דירה יקרה ומעבירים את כל הכסף עבור ההון העצמי. ההוצאות הנלוות כוללות שכר טרחה לעו"ד המלווה את העסקה, דמי רישום בטחונות, עלות שמאות לנכס, ביטוחים ועוד.

 

עלויות חריגות של ביטוח חיים

ביטוח חיים הוא ביטוח חובה בכל לקיחת משכנתא. עלות הביטוח משתנה בהתאם לבריאות וגיל הלווה המבוטח. אם חליתם במחלה מסכנת חיים, עלות הביטוח תעלה וגם סכום המשכנתא שתוכלו ליטול יהיה מוגבל. אל תזלזלו בנתונים כאלו. הם עלולים לייקר לכם את המשכנתא.

 

שמאות מוקדמת לנכס

לפעמים מחיר הדירה לא תואם את מחיר הדירה בשוק והקונה נותר חסר אונים לאחר ששמאי מקרקעין ביקר בנכס וקבע שהוא שווה כמה מאות אלפי שקלים פחות ממה שהוא נמכר. מקרים כאלו יכולים להימנע על ידי הזמנת שמאי מקרקעין עוד לפני רכישת הנכס. בצורה כזו הרוכש יודע שהוא מקבל תמורה משתלמת לכספו.

 

גובה ההחזר החודשי

בדקו מה גובה ההחזר החודשי שאתם יכולים לעמוד בו. אל תתחייבו על סכום גבולי מידי ליכולות הכלכליות שלכם. בבחירת משכנתא שקללו את נתוני העתיד הצפויים. אם המשפחה צפויה להתרחב וההוצאות צפויות לגדול גם הם, השאירו לעצמכם מרווח נשימה.

 

טווח פריסת התשלומים

משכנתא ניתנת לפריסה לתקופה של עד 30 שנה בהתאם להוראות המפקח על הבנקים. פרסו את המשכנתא שלכם לתשלומים נוחים. גם אם אתם חושבים שעדיף לכם לצמצם אותם על טווח קצר כדי לסיים איתם מוקדם, השאירו מרווח נשימה לעצמכם.

 

לסיכום

לקיחת משכנתא היא תהליך מורכב ולא כל כך פשוט. כדי ליהנות ממשכנתא משתלמת ומותאמת לצרכים האישיים שלכם, ערכו סקר שוק מקדים, מפו את הנתונים המתקבלים ופעלו בחוכמה.

בית