אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

יש לכם מחלה? חשוב שתדעו מה מגיע לכם!

פתאום באמצע החיים, בלי שום אזהרה, זה יכול לקרות – מחלה שלא תכננתם או תאונה שמשנה לכם את החיים. לפתע אתם חווים פציעה וכאבים ובנוסף גם ניצבים בפני התמודדות נפשית וכלכלית. במטרה להקל על הנטל הכלכלי הכבד, קיימות זכויות רבות המגיעות לחולים במחלות קשות, הן מטעם המוסד לביטוח לאומי והן מטעם גורמים אחרים. זכויות אלו נועדו לסייע לכם ולמשפחותיכם להתמודד עם המצב הכלכלי המורכב ולשמור על רמת חיים נאותה. חשוב שתדעו מה מגיע לכם!

 

קצבת נכות

המוסד לביטוח לאומי מעניק קצבת נכות לאנשים הסובלים ממחלות או מליקויים הגורמים לירידה משמעותית בכושר העבודה. גובה הקצבה נקבע בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו לאדם.

קצבת נכות

גמלת סיעוד

גמלת סיעוד מהביטוח הלאומי מיועדת לאנשים הזקוקים לעזרה בתפקודים יומיומיים כתוצאה ממחלה או מליקוי. גובה הגמלה נקבע בהתאם לרמת התלות של האדם בעזרת הזולת.

 

שירותי שיקום

בביטוח הלאומי מעניקים שירותים שונים המסייעים לאנשים עם מוגבלויות להשתלב בחברה ובשוק העבודה, כגון שיקום תעסוקתי או קורסים שונים.

 

פטור ממס הכנסה

פטור ממס הכנסה מסיבות רפואיות ניתן לאנשים הסובלים ממחלות קשות מסוימות או מנכות כתוצאה מתאונה או פעולת איבה. זאת בתנאי שקיבלו לפחות לחצי שנה 90% נכות מהביטוח הלאומי בשקלול הליקויים שלהם או על ליקוי בשיעור של 40%. הפטור יכול להוות הקלה משמעותית עבור החולים ומשפחותיהם. גם אם מדובר על בן זוג נכה או ילד נכה, ניתן לקבל את ההטבה. בנוסף, אנשים עם מוגבלויות זכאים לנקודות זיכוי במס הכנסה.

פטור ממס הכנסה

הנחות בארנונה

רשויות מקומיות רבות מעניקות הנחות בארנונה לאנשים הסובלים ממחלות קשות.

 

הנחות בתחבורה ציבורית

אנשים עם מוגבלויות זכאים להנחות משמעותיות בתחבורה ציבורית.

 

סיוע במימון טיפולים רפואיים

קיימות קרנות וגופים רבים המסייעים במימון טיפולים רפואיים יקרים שאינם כלולים בסל הבריאות.

 

זכויות בעבודה

עובדים הסובלים ממחלות קשות זכאים לשורה של זכויות בעבודה, כגון שמירת מקום עבודה, היעדרות מהעבודה לצורך טיפולים רפואיים, נגישות לנכים והתאמות בתנאי העבודה. כמובן שהם גם זכאים לדמי מחלה מהמעסיק ואם מדובר על תאונת עבודה הם יקבלו גם פיצוי מהביטוח הלאומי.

 

זכויות נוספות

  • הנחות ברכישת תרופות
  • הנחות בטיפולי שיניים
  • הנחות בביטוח לאומי
  • הנחות בתשלום החשמל
  • הנגשה של מקומות ציבוריים
  • תו נכה
  • חניית נכים ליד הבית
  • סבסוד התאמות ברכב לנכים

 

מה חשוב לדעת?

  • מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי, כגון מימוש זכויות רפואיות, עו"ד או עובד סוציאלי, על מנת לקבל מידע מקיף על כל הזכויות המגיעות לכם.
  • קיימות עמותות וארגונים רבים המסייעים לחולים ולמשפחותיהם במידע, תמיכה וסיוע במימוש זכויותיהם.

 

סיכום

התמודדות עם מחלה קשה היא מסע מורכב ומאתגר. זכויות רבות קיימות במטרה להקל על הנטל הכלכלי ולסייע לחולים ולמשפחותיהם להתמודד עם המצב. חשוב להיות מודעים לזכויות אלו ולעשות בהן שימוש מושכל.

יש לכם מחלה חשוב שתדעו מה מגיע לכם!