אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

כפל ביטוחים – כך תוכלו למנוע מכספכם להתבזבז

במהלך חיינו נצטרף לתוכניות שונות של ביטוחים, מטרתן חיובית והיא להגן עלינו ולספק רשת חיסכון מפני אסון העלול להתרחש. בין הביטוחים נוכל למצוא, ביטוחי חובה, ביטוחי בריאות, ביטוח תכולת דירה, ביטוח רכב, ביטוח חיים וכו'. ואכן, כל אלו חשובים בהתאם לצרכים השונים.

 

אז איפה הבעיה?

היות ורובנו לא מומחים בתחומי הביטוח ולא מודעים לדקויות הקטנות שבין הביטוחים והתוכניות השונות, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בתוכניות שלא מותאמות לנו ולעיתים אף עם כפל ביטוחים.

 

כפל ביטוחים

אם למבוטח יש מספר כיסויים ביטוחים בשביל מקרה ביטוח יחיד, נקרא לכך כפל ביטוחים. הבעיה היא, שהמבוטח ישלם פרמיות חודשיות בעבור כל ביטוח שעשה, כאשר במידה ויקרה משהו שיידרש עבורו פיצוי, יוכל לבקש רק מתוכנית ביטוח אחת. בכך, בעצם מתייתרות תכניות הביטוח הדומות ויוצא כי הוא שילם עליהן לשווא.

 

ביטוח בריאות

מעניין לדעת שהביטוח המרכזי בו נוכל לראות כפילויות הוא ביטוח בריאות. מצד אחד, המדינה מחייבת כל אזרח מעל גיל 18 להחזיק בביטוח בריאות. מצד שני, יש לנו את ביטוחי הקופות וביטוחי השב"ן המספקים לנו תכניות ביטוחיות המרחיבות את הכיסוי הביטוחי שלנו ומספקות הגנה רחבה יותר מאשר הביטוח הממלכתי. הבעיה היא שבעקבות אחזקת מספר רב של ביטוחים שונים אלו יכול הרבה פעמים להיווצר כפילויות מיותרות שכאמור, לא נזוכה בגינן.

 

אז מי אשם?

לרוב, כפילויות בביטוחים נובעות מאי ידיעה וחוסר תשומת לב. רוב האנשים לא בקיאים בביטוחים שיש ברשותם ולכן עלולים לרכוש ביטוחים נוספים הדומים למה שיש להם. בנוסף, ישנה חשיבה מוטעית בציבור כי ככול שיהיה לאדם יותר ביטוחים כך הוא יהיה מוגן יותר בעת הצורך. כאמור, חשיבה זו מוטעית מאחר ולא ניתן לקבל פיצוי בגין ביטוח דומה. בנוסף, ניתן להגיש תביעה רק פעם אחת בעבור מקרה יחיד.

 

איך ניתן לבדוק האם קיימות כפילויות בביטוח?

 

אתר חברת הביטוח הפרטי שלך 

כמבוטח, תוכל באופן עצמאי להיכנס לאזור האישי באתר של חברה הביטוח שלך, שם תוכל לבדוק אלו ביטוחים רכשת ולבדוק האם יש כפילות.

 

אתר "הר הביטוח של משרד האוצר" 

אתר זה הוא יוזמה של המדינה המאפשרת לאזרחים לעקוב אחרי כל המידע ביטוחי שלהם. באפשרותכם לבדוק את הפוליסות השונות ולבדוק האם קיימת לכם כפילות בביטוח.

 

התייעצות עם סוכן הביטוח 

סוכן הביטוח הפרטי שלכם יוכל גם לספק לך את כל המידע הביטוחי הקיים וגם לייעץ לך באופן פרטני בהתאם לנתונים האישיים הרלוונטיים אליכם.

 

אתר הר הביטוח, משלים למשרד האוצר 

כהשלמה ליוזמת משרד האוצר נכנס אתר הר הביטוח ומספק שירותים נוספים הכוללים פירוט מחיר תכניות הביטוח דבר אשר יאפשר ליצור סיוע המותאם לכם באופן אישי. לבדיקה באתר הר הביטוח.

ביטוחים שונים