אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

איך מסדירים את העניינים הכספיים לפני שמתחתנים?

חתונה זה אירוע מרגש שמאחד בין שני אנשים שאוהבים אחד את השני ורוצים לחיות חיים משותפים. מי שלקחו חלק באירוע זה בעבר, יודעים שלצד השמחה וההתרגשות יש החלטות כספיות חשובות שצריכות להתקיים בהקדם האפשרי. שכן, אלה עשויות להשפיע על עתידו של משק הבית שנבנה מאפס. מדריך זה נכתב, כדי להעלות את המודעות לעניין ולהציג את השלבים שיאפשרו להסדיר את ההחלטות הללו על הצד הטוב ביותר. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתתנהלו נכון.

 

השלב ה 1 – מגדירים תקציב כולל לאירוע

כידוע, כל אחד מבני הזוג מגיע לאירוע כשיש בידו סכום כסף מסוים שמשמש להפקת האירוע. מי שרוצים להפיק אירוע על הצד הטוב ביותר ולהיות בטוחים בכך שהוא לא ישאיר אותם מרוששים, צריכים להציב תקציב ברור. כאשר ההמלצה היא לעשות זאת, לאחר בירור מעמיק אודות הסכום הקיים בחשבון של כל אחד מבני הזוג.

חתונה

השלב ה 2 – חותמים על הסכם ממון

לא ניתן לכתוב מדריך שעוסק בסידור העניינים הפיננסיים, מבלי לציין את החתימה על הסכם ממון שמתבצעת בדרך כלל בחדר ישיבות של משרד עורכי דין לענייני משפחה. שכן, הליך זה מאפשר לבני הזוג להתחיל בחיים משותפים, בידיעה שהם יוכלו לחלוק את הנכסים שלהם באופן שווה, במידה והשניים ייפרדו בשלב מאוחר יותר. נציין בהזדמנות זו שהסכם ממון כולל לא רק כסף נזיל שנמצא בחשבון העו"ש, אלא גם את הנכסים הבאים:

  • נדל"ן
  • קופות חיסכון
  • רכבים
  • עסק משותף ועוד

 

טיפ חשוב – בחרו בעורך דין מומלץ בתחום

רגע לפני שנמשיך לשלב הבא, ראוי לציין שעל בני הזוג לבחור בעורך דין מומלץ לדיני משפחה שיש לו ניסיון רב בחתימה על הסכמי ממון. שכן, מדובר בהליך שמצריך סבלנות ואמפתיה, מכיוון שבני הזוג עשויים להיתקל בקשיים בכל הנוגע לחלוקה הוגנת. נציע בהזדמנות זו לקרוא חוות דעת שנכתבו על ידי זוגות שהסתייעו בעבר בעורך דין שכזה ולוודא שהם יצאו מרוצים.

חתמו על הסכם ממון

השלב ה 3 – בוחרים בחשבון בנק נפרד או משותף

הדבר האחרון שבני הזוג צריכים לבצע זו בחירה בהתנהלות כלכלית נפרדת או משותפת. אם השניים מחליטים להישאר עם חשבונות הבנק האישיים שלהם, הם יצטרכו לחשוב יחד על התנהלות כלכלית נכונה שתאפשר חלוקה הוגנת של הוצאות משק הבית. אחרים שיבחרו בחשבון משותף, צריכים לפנות לסניף הבנק הקרוב לביתם ולפתוח חשבון בנק חדש שישמש אותם מעתה ואילך.

 

השורה התחתונה – זה הזמן להסדיר עניינים

עד כאן המדריך שהציג בפניכם את הדרך הנכונה להסדרת עניינים כספיים לפני החתונה. בשלב זה ברור לכם שתצטרכו ליישם את 3 השלבים שהוצגו לעיל על הצד הטוב ביותר, כדי שתוכלו להיות מוכנים לקראת העתיד המשותף שלכם. לנו נותר רק לאחל שיהיה בהצלחה בשלב זה ובהמשך חייכם המשותפים.

חשבון בנק משותף