אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

ביטוח ספורט אתגרי

הספורט האתגרי לסוגיו הופך יותר ויותר פופולארי עבור הציבור הישראלי, מדובר על החל מרכיבת אופניים ועד טיפוסי צוקים, צניחות חופשיות וסקי ברמות הגבוהות ביותר. פעילויות אלו של ספורט אתגרי או ספורט אקסטרים נעשות הן בישראל והן בחו"ל, כאשר רמת הסיכון גבוהה בכל מקרה ומשתנה בין ענף ספורט אחד למשנהו. ביטוח ספורט אתגרי מיועד במיוחד על מנת לתת כיסוי ביטוחי לאלו העוסקים בפעילויות פיזיות קשות ובעלות רמת סיכון גבוהה, פעילויות שבהן הסיכוי לתאונה ונזק רב ומשמעותי יותר משאר פעילויות פיזיות או ספורט "רגועות" יותר.

בשוק הביטוח בישראל, ביטוח ספורט אתגרי יכול להיות הרחבה מיוחדת במסגרת ביטוח נסיעות לחו"ל וכמו כן הוא יכול להיות במסגרת פוליסת ביטוח תאונות אישיות שמקנה כיסוי לפעילות האתגרית גם בישראל וגם בחו"ל. מאותה בחינה ניתן לחלק זאת לפוליסות ביטוח ספורט אתגרי המעניקות כיסוי ביטוחי למימון הוצאות נלוות עקב תאונה – חילוץ, הטבה, אשפוז, טיפולים רפואיים, נזק לרכוש וכדומה ולעומת זאת לפוליסות אשר בהן הכיסוי הוא מקיף יותר וכולל בעיקר דגש על פיצוי על עצם קרות התאונה.

היבט נוסף וחשוב לא פחות של ביטוח ספורט אתגרי הוא מהצד של חברות העוסקות במתן שירותי ספורט אתגרי או מפעילים למיניהם. אלו חייבים ביטוח אחריות מקצועית עם הרחבה לספורט אתגרי ואקסטרים, כך שאם מישהו מהמשתתפים או המבקרים באתר כלשהו נפצע או חס וחלילה נהרג יהיה להם כיסוי ביטוחי להוצאות הנלוות האפשרויות והגבוהות.

ביטוח ספורט אתגרי כהרחבת ביטוח נסיעות לחו"ל

אנשים רבים לא נוהגים לבצע פעילויות ספורט אתגרי ביומיום וכאשר הם בשגרה השוטפת בישראל, אנשים אלו נוסעים לחופשות או טיולים בחו"ל ומבקשים במהלך שהותם להשתתף בפעילות כזו או אחרת המוגדרת מסוכנת ומתחומי הספורט האתגרי. אנשים אלו לא זקוקים באופן מיוחד בשגרה לפוליסת ביטוח ספורט אתגרי ייעודית, אלא רק לתקופת השהות בחו"ל. לכן היבט נפוץ ומרכזי של ביטוחי הספורט הללו הם למעשה הרחבות של ביטוחי הנסיעות לחו"ל, משלמים עוד כמה דולרים לכל יום של ביטוח ומקבלים כיסוי גם לפעילויות המסוכנות ביותר.

ביטוח ספורט אתגרי שמהווה הרחבה של ביטוח נסיעות מקנה קודם כל את הכיסויים הכלליים של ביטוח הנסיעות אך תוך הכרה של חברת הביטוח בתוספת הסיכון ושל המבוטח בעלות הנוספת הנובעת מסיכון נוסף ומשמעותי זה. ביטוח ספורט שכזה כולל כיסוי להוצאות עקב נזקי גוף למיניהם במסגרת פעילות הספורט האתגרי ופעילויות רגילות בחו"ל – איתור, חילוץ והצלה, הטסות רפואיות, מימון טיפולים רפואיים, הוצאות אשפוז, ביקורי רופא, בדיקות במהלך ולאחר האשפוז, הטסות מיוחדות לארץ וגם כיסוי לנזקי רכוש כגון נזק לציוד, אובדן של ציוד, נזקי צד שלישי וכן הלאה.

כל מי שנוסע לחו"ל ומתכנן לבצע פעילות ספורט אתגרי כלשהי או כל פעילות בעלת רמת סיכון גבוהה מהרגיל, חייב להודיע לחברת הביטוח או לסוכנות על כך ולוודא שהביטוח שלו מכסה סוג זה של פעילות. היעדר כיסוי יכול כמובן לגרור הוצאות אדירות של הוצאות רפואיות, חילוצים והטסות למשל.

ביטוח ספורט אתגרי כביטוח תאונות אישיות

מודל נוסף של ביטוח ספורט אתגרי שמיועד יותר לפיצוי על עצם התאונה ועל מימון הוצאות רפואיות גבוהות היכולות לנבוע כתוצאה מהתאונה – בישראל ובחו"ל כאחד – הוא ביטוח תאונות אישיות. פוליסה כזו מיועדת גם למקרים של תאונת דרכים למשל, תאונה בטיול רגלי בישראל וגם לפציעות ומקרי מוות חס וחלילה בעת פעילות אתגרית כלשהי. ביטוח תאונות אישיות שכזה כולל כיסויים של הוצאות אשפוז, פיצוי עקב נכות מתאונה, פיצוי למקרה מוות מתאונה, כיסוי לכוויות, פיצוי על הגעה למצב סיעודי, שברים וחתכים רציניים בתאונה וכדומה.