אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

ביטוח סקי

סקי מציע חוויה שאין כמוה, כיף אדיר וכמובן נופים מרהיבים וחופשות באתרים מיוחדים. בישראל עונת הסקי היא קצרה מאוד ויש נשים שבהן היא בפועל אינה קיימת, לכן ישראלים רבים, חובבי סקי או גולשים חסרי ניסיון, טסים לחו"ל לשלל יעדים באירופה והעולם על מנת ליהנות מחופשה לבנה על המדרונות, עם מלון משובח ותנאים מפנקים להשלמת החוויה החורפית המושלמת.

אך כל הכיף הזה והגלישה במדרונות אינם מגיעים ללא סיכון, למעשה סקי היא אחת מפעילויות הספורט המסוכנות ביותר מבחינת פציעות ואפשרויות סיכון למיניהן. ביטוח ספורט אתגרי הוא ביטוח חובה עבור כל מי שרוצה ליהנות מהסקי בראש שקט, ביטוח סקי מיועד ספציפית לחופשות סקי ומציע כיסוי אידיאלי בנוסף לביטוח נסיעות לחו"ל.

הסקי נחשב לפעילות מסוכנת משום שעבור מרבית סוגי הגולשים מדובר על נפילות רבות, גלישה במהירות גבוהה מאוד, שלג וטמפרטורות נמוכות מאוד באתרי הגלישה, התנגשויות בעצמים ואנשים ושאר תאונות אפשריות. לכן יש ביטוח סקי ייעודי ומיוחד שניתן לרכוש והענף אינו מקבל יחס כללי כמו ענפי ספורט אתגרי אחרים במסגרת ביטוח ספורט או ביטוח תאונות אישיות.

כיסוי ביטוחי של ביטוח סקי

ביטוח סקי דומה במרכיבים ביטוחיים שונים לביטוח נסיעות לחו"ל כללי ובמרכיבים אחרים הוא ייחודי ומותאם ספציפית לחופשות סקי. היקף הכיסויים מבחינת סכומים יכול לעיתים להיות מוגדל עם תשלום פרמיה גבוהה יותר אך מרבית החברות מציעות פוליסת ביטוח סקי מסוימת עם היקף פיצוי וכיסוי ספציפי וגבוה המתאים לעלויות הגבוהות שעשויות להיות עקב תאונות סקי למיניהן. פירוט של כיסויים ביטוחיים לדוגמא במסגרת ביטוחי הסקי השונים הם:

  • כיסוי של הוצאות רפואיות עד גבול אחריות גבוה מאוד ומעבר לנהוג בפוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל שגרתיות – גבול אחריות של מיליון דולר הוא סכום נפוץ לדוגמא ויש פוליסות עם סכומים גבוהים של מאות אלפי דולרים.
  • כיסוי מלא של הוצאות עבור בדיקות וביקורי רופא.
  • כיסוי מלא של עלות ימי אשפוז – ללא גבול אחריות עליון.
  • מוקד סיוע ושירות בפעיל באופן רציף לטובת המבוטחים.
  • כיסוי לחילוץ והצלה, באמצעות צוותים ייעודיים מישראל ו/או צוותים מקומיים באתר הסקי.
  • כיסוי לנזקים לרכוש – בעיקר מדובר על ציוד הסקי היקר.
  • פוליסות מורחבות של ביטוחי סקי כוללות גם מרכיבים כגון פיצוי על ביטול נסיעה עקב מוות במשפחה, קריאה למילואים, מחלה של המבוטח – פיצוי בגובה אלפי דולרים המתחיל לעיתים תקופה ארוכה יחסית לפני החופשה עצמה.

עבור מי שנוסע לחופשת סקי, חשוב מאוד לא לסמוך רק על ביטוח הנסיעות לחו"ל הרגיל מכיוון שמבקרה תאונה בעת סקי ביטוח זה לא יכסה דבר וכל העלויות של חילוץ והצלה, הוצאות רפואיות וכן הלאה יפלו על המבוטח. לכן יש לרכוש הרחבה של ביטוח סקי לביטוח הנסיעות.

עלות ביטוח סקי

הפרמיה עבור ביטוח סקי מתומחרת בתעריף יומי, בדומה לביטוח הנסיעות לחו"ל הכללי – לרוב מדובר על הרחבה לביטוח זה ולא על ביטוח פרטני ובודד לנסיעה לחו"ל. התוספת עבור כיסוי לפעילויות סקי הוא לרוב זול יחסית ושווה בהחלט את השקט הנפשי והיקף הכיסויים, מדוב על כמה דולרים בודדים לכל יום של חופשת סקי. ניתן למשל להוסיף את הרחבת הסקי רק לימים בהם אמורים להיות באתר סקי וכאשר ממשיכים בחופשה לאתרים "רגועים" יותר מבחינת פעילויות ספורט אתגרי לשלם רק עבור ביטוח הנסיעות הסטנדרטי והמתאים.

אמנם חופשות הסקי הן עניין יקר, אך מאוד מומלץ לא לחסוך דווקא על ביטוח סקי ולהוסיף את אותם כמה עשרות דולרים שבהם תסתכם עלות הביטוח מאשר להיות בבעיה כלכלית קשה מאוד במקרה המצער של תאונת סקי.