אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

מה ההבדל בין פיירול לאומי ובינלאומי?

כאשר אדם מקים חברה, הוא יכול לבחור להשתמש בשירות פיירול – וכך בעצם להוריד מעצמו את הצורך להתעסק בנושא משאבי האנוש של העובדים החברה.

למי מומלץ לבחור בשירות כזה, ואיך תוכלו לעשות זאת?

 

מה זה בעצם פיירול?

פיירול (Payroll) זוהי שיטת העסקה, שבה מנהל החברה שוכר חברה חיצונית שתהיה אחראית על שירותי משאבי האנוש שניתנים לעובדים בחברה (כל נושא השכר ותלושי השכר, זכויות עובדים, תנאים סוציאליים וכיוצא באלו).

השירות יכול לסייע לכל חברה באשר היא – אך מי שמשתמש בפיירול בפועל הן בעיקר חברות קטנות, אשר מעדיפות להימנע מההתעסקות (המייגעת לעיתים) בכל נושא זכויות העובדים. הגיוס והמיון של העובדים נמצאים באחריות החברה, ומהרגע שהעובד התקבל לעבודה בחברה – כל נושא משאבי האנוש שלו מרוכז ומתופעל על ידי חברה חיצונית.

 

מיקור חוץ

זוהי שיטה נוספת להעסקה, כאשר בה כל האחריות על תהליך העבודה כולו מוטלת על חברה חיצונית – מגיוס העובד ושלבי ההשמה ולאורך כל ניהול העבודה, עד לשלב ההגעה לתוצר הסופי.

בשיטה זו חברות נוטות להשתמש כאשר מדובר בפרויקטים חד פעמיים, או כאשר החברה רוצה להרחיב את הפעילות שלה אל מעבר לגבולות השוק המקומי – ולעבור לפעול גם בחו"ל.

 

פיירול לאומי ובינלאומי – מה ההבדל ביניהם?

ההבדל הוא פשוט – בשירותי פיירול לאומי חברה תשתמש כאשר היא פועלת בגבולות ישראל, ומעוניינת להסיר מעצמה את "הנטל" שכרוך בניהול תחום יחסי האנוש של העובדים בחברה. לעומת זאת, שירות פיירול בינלאומי מוצע לחברות אשר מעוניינות לפעול גם בחו"ל, ולהעסיק שם עובדים מטעמה.

עובדים בחו"ל כפופים לדיני העבודה ולזכויות הסוציאליות שקבועות בחוק במדינה בה הם עובדים. אמנם החברה הישראלית אחראית על הגיוס וההשמה של העובדים, אך היא לא נדרשת להכיר את כל החוקים והנהלים שחלים באותה מדינה – האחריות בנושא זה עוברת לידי חברה חיצונית.

 

זקוקים לשירותי פיירול? או אולי מיקור חוץ?

אם אתם בעלי חברה וכל האמור במאמר זה נשמע לכם מעניין ורלוונטי – תוכלו להשתמש בשירותי הפיירול או מיקור החוץ של חברת אדקו. אדקו היא החברה הגדולה והמובילה בעולם בנושאי משאבי אנוש, ובעלת ניסיון מוכח של שנים רבות בליווי וקידום חברות מכל העולם.

אדקו מספקת שירותי פיירול לאומיים ובינאלומיים, וכן שירותי מיקור חוץ במקרה שאתם מעוניינים לפתח את החברה שלכם ולהתחיל לפעול גם בחו"ל. במידה ותרצו לתת לחברה חיצונית לעסוק גם בנושא הגיוס וההשמה של העובד – אדקו תוכל לענות גם על צורך זה.

נושא הגיוס וההשמה של המועמדים לעבודה, כמו גם הדאגה לתלושי השכר ולמתן כל הזכויות הסוציאליות שמגיעות לעובד, עשויות להכביד על התקציב של חברה קטנה. תנו לחברה חיצונית בעלת ידע וניסיון בתחום לקחת מכם את האחריות הזו, כדי שתוכלו להתעסק רק בעבודה עצמה!