אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

שליחויות לעסקים – איך זה משתלם להם?

בעבר, העסקת שליחים הייתה מותרות שרק עסקים גדולים יכולים היו להרשות לעצמם, אולם היום – ובטח בזירוז מגבלות הקורונה – משלוח מבית העסק ללקוח הוא "מאסט-טו-האב".

אך האם זה גם משתלם? יצאנו לבדוק

בתוך כל הבלגן וחוסר הוודאות של הסגרים בשנה שעברה, ענף השליחויות היה מהמעטים שהצליחו לצמוח ולשגשג, וזה לא ממש מפתיע. אבל מעבר לשגשוג, ענף זה ממש יצר דריסת רגל כמעט בכול ענף מסחרי או קמעונאי. כתגובה, הצרכנים, שהם אנחנו, התרגלו לכך שכול דבר אפשרי, ממש יכול להיות על סף הדלת – תוך ארבע עד שש שעות – בלחיצת כפתור פשוטה.

אם כך, נראה שכול עסק, מקטן ועד גדול, שמטרתו למכור מוצר כלשהו ללקוחות פוטנציאליים, צריך לבנות לעצמו מודל עסקי המשלב שירות משלוחים. ורצוי שירות של חברה אמינה, מהירה והוגנת במיוחד, כמו למשל מגוון שליחויות. כיוון שמי שבסופו של דבר תקבע האם המהלך השתלם לעסק או לא, היא כמובן שורת הרווח, שהופכת תלויה יותר ויותר בשירותי המשלוחים שהעסק שוכר.

 

סוגי המשלוח השונים

לרוב, כול חברת שליחויות טובה, תציע מגוון אפשרויות למשלוח, שנבדלות במהירות המשלוח, מקום האספקה, וכמובן – העלות. מחד, רצוי לאפשר ללקוח לבחור את הדרך הנוחה עבורו – כאשר הכוונה היא לאפשר כמה שיותר סוגי משלוחים. אולם, מאידך, נתוני מחקרים מציעים כי לקוחות המקבלים את הזמנתם עוד באותו היום, סביר שיהפכו ללקוחות חוזרים בעסק בו רכשו.

לפיכך, השקעה בשירות משלוחים, לא רק פותחת את העסק בפני קהל של לקוחות מזדמנים באינטרנט – אלא, שבאמצעות שירות משלוחים רחב, גמיש ואמין, הלקוחות הללו יכולים ויכולות להפוך ללקוחות קבועים. כך העסק מתפתח ומגיע ליותר ויותר אוזניים, וכיסים.

 

אמינות המשלוח

כאשר בוחרים בחברת שליחויות, מאוד חשוב לבחור באחת אמינה, ושמשקפת את מצב המשלוח ללקוח וגם לעסק. כמובן, חשוב מאוד שיהיה אמון הדדי בין העסק לשירות המשלוחים שלו, ברם הלקוחות – ובוודאי לקוחות שזו הזמנתם הראשונה – לא תמיד נתונים את ביטחונם בעיניים עצומות, לא לעסק, ולא לשירות המשלוחים.

שירות משלוחים אמין, שיודע לשקף את מצב המשלוח בכול עת וכן לטפל במהירות וביעילות בתקלות וטעויות, ישאיר את הלקוחות שלכם מרוצים דווקא מכם. הלקוחות לא יבחינו בין הספק לשליח, לכן – והיה והם אינם מרוצים מהמשלוח – סביר שלא יחזרו אליכם. מהצד השני, שירות משלוחים אמין ויעיל, יגדיל את כמות הלקוחות החוזרים, את כמות המגיעים מפה לאוזן, ודווקא יעשה את ההפך, ימשוך אליכם לקוחות פוטנציאלים חדשים.

 

ומה לגבי המחיר?

שירותי משלוחים שונים יכולים לגבות מחירים שונים מהעסק, עבור סוגי המשלוח השונים. לעיתים, נראה שמחירים אלו גבוהים מידי, אולם – במקרים בהם מתקיימים התנאים שציינו – ההפסדים על התשלום לחברת השילוח מתקזז במהירות עם כמות הלקוחות שמצטרפים ורוכשים מהעסק, דרך שירות המשלוחים. בשילוב עם אתר אינטרנט איכותי – אין ספק שעסקה הוגנת עם חברת משלוחים אמינה, תביא לעסק שלכם צמיחה ורווח כלכלי.

 

איש מרים ארגזים