אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

עובדים ב-2 עבודות? כל מה חשוב לדעת על תיאום מס

אנשים רבים כיום מוצאים את עצמם מתפרנסים דרך יותר מעבודה אחת. אם אתם עובדים בשתי עבודות חשוב מאד שתדעו שעליכם לעשות תיאום מס בצורה נכונה ומדויקת. במקרה שלא עושים תיאום מס, מס ההכנסה שיגבה מכם יכול להגיע ל48 אחוז מס. לכן חשוב שתשימו לב ותקדימו תרופה למכה. 

אז אם אתם עובדים בשתי עבודות הגעתם לכתבה הנכונה – כאן נעשה לכם סדר בכל מה שאתם צריכים לדעת. קדימה, מתחילים ומתאמים!

 

עבדו בצורה מסודרת

ראשית כדי לבצע תיאום מס הכנסה מוצלח יש לדאוג לכך שיהיו לכם את כל המסמכים המתאימים. כל מסמך שאתם מקבלים מהמעסיק – תייקו במקום בטוח. בנוסף צלמו את המסמך ושלחו לעצמכם במייל. עשו את אותה הפעולה עם המשכורות שאתם מקבלים – תייקו וצלמו אותן.

כך תהיה לכם זמינות נוחה למסמכים ולמשכורות. כשתדרשו לעשות תיאום מס תוכלו למצוא את הנתונים בקלות. עבודה מסודרת מקלה מאד על תהליכים בירוקרטיים אז הקפידו על כך. רואי חשבון מקצועיים יוכלו להנחות אתכם אילו נתונים יש לספק.

עבדו בצורה מסודרת 

אל תדחו את תיאום המס

את תיאום המס מומלץ לבצע מוקדם ככל האפשר. במידה ולא תעשו זאת בזמן אתם תשלמו מס גבוה ואז תאלצו להכנס לתהליך של החזר מס שעלול להיות ארוך ומייגע. אם אתם עובדים בעבודה אחת ומתחילים אחרת – תוכלו לבצע את התיאום עוד לפני המשכורת הראשונה – וחשוב לעשות זאת. כך כבר המשכורת הראשונה שלכם לא תפגע בצורה משמעותית מהמס.

 

כיום ניתן להגיש את הבקשה אונליין

בעבר כדי לעשות תיאום מס הייתם צריכים להגיע למשרדי מס הכנסה. גם היום ניתן להגיע למשרדים, אך אפשר לעשות זאת בדרך הרבה יותר פשוטה – דרך האתר של מס הכנסה. מומלץ לעבוד עם רואה חשבון מקצועי שמכיר היטב את האתר ויכול להגיש את הבקשה עבורכם.

רואה חשבון מנוסה יחסוך לכם הרבה זמן והרבה טעויות שעלולות לקרות בדרך. בנוסף רואה חשבון טוב מכיר את התחום וידע לעזור לכם גם לבצע תכנון מס או לעשות עבורכם תהליך של החזר מס.

כיום ניתן להגיש את הבקשה אונליין

מתי מבצעים תיאום מס?

יש לבצע תיאום מס בתחילת העבודה הנוספת ואז כל פעם מחדש בשנת המס החדשה. תיאום מס לא ממשיך בצורה אוטומטית לשנה הבאה ועליכם להכריז עליו שוב בנפרד מהשנה הקודמת. אם תעבדו עם רואה חשבון, הוא יזכיר לכם ואף יבצע עבורכם את הפעולה הזו בכל תחילת שנת מס וכך יוריד מכם את הדאגה ואת ההתעסקות.

לסיכום, עבודה בשני מקומות או יותר יכולה להיות מאד משתלמת אך אסור לשכוח לעשות תיאום מס. אם לא תבצעו תיאום מס אתם עלולים למצוא את עצמכם משלמים מיסים מאד גבוהים שלא לצורך, או נכנסים לתהליך החזרי מס ארוך ומורכב. לכן דאגו לנושא הזה ברגע שאתם מתחילים לעבוד בשתי עבודות ותוכלו להרוויח את המקסימום המגיע לכם לפי חוק. עבודה נעימה ובהצלחה!

עובדים ב-2 עבודות כל מה חשוב לדעת על תיאום מס