אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

2 סוגי ביטוחים לעוסק מורשה

הקמה ותפעול של עסק מורשה זה לא עניין של מה בכך. מדובר בהליך שמצריך היכרות עם תחומים שונים, כדי שניתן יהיה לנהל את העסק באופן מקצועי וחוקי. מדריך זה עולה לרשת כדי להעלות את אחד הדברים החשובים שצריכים לעמוד מאחורי כל עסק מסוג זה – ביטוחים מקצועיים. הישארו כאן ותכירו ב – 2 סוגי הביטוחים ההכרחיים.

 

ביטוח מספר 1: אובדן כושר עבודה

בניגוד לשכירים, בעלי עסקים מורשים לא זכאים לקבלת פיצויים בגין ימי מחלה או ימים שבהם לא התאפשר להם לעבוד מסיבה כזו או אחרת. לכן, אלה צריכים להחזיק בביטוח אובדן כושר עבודה שמותאם לעצמאיים, כדי שתהיה להם הכנסה במידה והם יחלו במחלה קשה או חלילה יפגעו בתאונה.

ביטוח מספר 1_ אובדן כושר עבודה

 

חשיבות ביטוח אובדן כושר עבודה

נציין תחילה שעצמאיים חייבים לבצע הפקדה לביטוח הפנסיוני, כדי שהם יוכלו לקבל קצבה לאחר פרישתם מהעבודה. מומחים ממליצים לשלב בביטוח הפנסיוני את ביטוח אובדן כושר עבודה, כדי שניתן יהיה להמשיך להתפרנס בכבוד למרות השינוי שאירע במצב הבריאותי.

סביר להניח שאתם משקיעים ממיטב כספכם, כדי שתוכלו להתנהל בהתאם לקבוע בחוק. שכן, עוסקים מורשים מקבלים סיוע מקצועי מצד רואה חשבון שמלווה אותם בהגשת דוח שנתי לעוסק מורשה. אם כך, כדאי שתשקיעו גם בבריאות שלכם, משום שכך תוכלו להיות רגועים מבחינה כלכלית ולא תצטרכו לקבץ נדבות.

 

ביטוח מספר 2: ביטוח פנסיוני

עוסק מורשה צריך לעשות ביטוח פנסיוני שיאפשר לו לקבל קצבה קבועה בבוא העת (לאחר פרישתו מהעבודה). המטרה של ביטוח זה היא לשמור על רמת חיים זהה בקרב בעלי עסקים, כדי שהם יוכלו לחיות בכבוד גם לאחר היציאה לפנסיה. נדגיש שכל אחד יכול להירשם לביטוח זה בקלות ולהפקיד מידי חודש סכום שיושקע באפיק פנסיוני מסוים.

חשוב לציין שביטוח זה מאפשר לא רק לצבור כספים, אלא גם ליהנות מתשואות גבוהות. נכון לרגע כתיבת מילים אלה, החוק קובע שצריך להפקיד כ – 4.5% מהשכר החודשי מידי חודש. מי שרוצים ליהנות מהטבות מס, צריכים להפקיד סכומים גבוהים יותר, משום שכך הם יוכלו לקבל פטור על הרווח שנצבר עם השנים.

 

חשיבות הביטוח הפנסיוני

בחרנו להתעכב לרגע על חשיבת הביטוח הפנסיוני, מכיוון שמדובר בעניין שקבוע בחוק. נדגיש שעסקים מורשים חייבים לבצע הפקדות בביטוח זה. מי שיימנעו מלעשות כך, עשויים לשלם קנס גבוה על כל שנה שבה הכסף לא הופקד לאפיק חיסכון.

 

מילים אחרונות לסיום

עד כאן המדריך שריכז בפניכם את 2 סוגי הביטוחים שמומלצים לעוסק מורשה. כעת אתם יודעים מה עליכם לעשות, כך שתצטרכו רק להסתייע במומחים שיעזרו לכם לבחור את הביטוח המשתלם ביותר. בשלב זה נאחל שתעקבו תמיד אחר ההנחיות שעליכם לבצע כבעלי עסקים מורשים, כדי שתוכלו להתנהל בהתאם לקבוע בחוק וליהנות מההטבות שמגיעות לכם מטעם המדינה.

מילים אחרונות לסיום