אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

3 דברים שצריך לשלם לעוזרת בית

אתם מתכננים להעסיק עוזרת בית בקרוב אבל לא ידוע לכם מהם התשלומים שאתם צריכים לבצע עבורה?

כל עניין התשלומים יכול להישמע קצת מסובך אם זו הפעם הראשונה עבורכם. חשוב לציין כי אין מדובר בהליך מסובך כלל.

בשורות הבאות תוכלו לקרוא את המדריך למעסיק המתחיל שכתבנו במיוחד בשבילכם. כך שעליכם פשוט לעקוב אחר ההנחיות שייכתבו בהמשך וליישם אותם.

תכינו לידכם דף ועט ובואו נתחיל.

 

  1. משכורת

יכול להיות שאתם מתכננים לדלג על הסעיף הזה. הרי ידוע לכם שעליכם לשלם משכורת לעוזרת הבית. אך השאלה היא האם ידוע לכם מהו תשלום המינימום שאתם לא יכולים לחרוג ממנו?
למקרה שאינכם יודעים, תעריף המינימום לשעה עומד על 29.12 ₪ אך אתם צפויים לשלם מחיר גבוה יותר. הסיבה לכך היא שתחום הניקיון נחשב לעבודה לא קלה, לכן, התמחור בהתאם.
נסכם את סעיף זה בכך שאתם צפויים לשלם לעוזרת הבית שלכם לפחות 45 ₪ לשעה (ותכינו את הארנק, כי יש מנקות שדורשות סכומים יותר גבוהים מזה).

 

  1. תשלום ביטוח לאומי

לפני תחילת ההעסקה, עליכם לדווח לביטוח לאומי כי אתם מעסיקים את עוזרת הבית. אתם צריכים לעשות זאת תוך מילוי טופס תשלום דמי ביטוי לעובדים במשק בית ולהעלות אותו אל אתר התשלומים של הביטוח הלאומי. חשוב לציין כי בתחילת כל שנה ישלח אליכם המוסד לביטוח לאומי פנקס מיוחד ובו יהיה פירוט אודות התשלומים הנדרשים לתשלום. ראוי לציין כי ביטוח לאומי תשלום לעוזרת בית מבטח את עוזרת הבית במקרה של נפילה. כך שהתשלום שאתם מעבירים לביטוח הלאומי מכסה גם אתכם במצב שכזה ומאפשר לכם להיות בטוחים שיש לכם גב.
שימו לב! מעסיקים שמאחרים בתשלומי הביטוח יחויבו בקנסות והפרשי הצמדה, כך שחשוב לשים לב שאתם מבצעים את התשלום בזמן.

 

  1. הפרשת תשלומים לקרן פנסיה

עד לפני כמה שנים המעסיק לא היה מחויב לשלם קרן פנסיה עבור עוזרת הבית (וגם עבור עובדים אחרים בכל תחום שהוא). אך המצב כיום שונה לחלוטין. חוק הפנסיה מחייב אתכם, המעסיקים, להפריש מהמשכורת של עוזרת הבית ולהוסיף מעצמכם תשלום נוסף.
תוהים כמה אתם צריכים להפריש? להלן כל הפרטים שאתם צריכים לדעת:

החל מחודש ינואר 2017 ועד לרגע כתיבת מילים אלו, יש לפעול לפי הנחיות אלו:

  1. להפריש לקרן הפנסיה של עוזרת הבית כ-6% משכרה
  2. להפריש בנוסף תוספת של 6.5% מכיסכם
  3. להוסיף 6% לפיצויים

ראוי לציין כי הכספים הללו יהיו לרשות העובדת עד לסיום ההעסקה.

כעת אתם יודעים מהם 3 הדברים שצריך לשלם לעוזרת בית. אנו רוצים לציין שוב כי חובת המעסיק לשלם את התשלומים הללו בשלמותם ובזמן. אי תשלום בזמן עלול להביא אתכם לחובות שכדאי להימנע מהם.

 

מטבעות ושעון