אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

3 דרכים להרים את העסק שלך

בעולמות הטכנולוגיה, חוסר התקדמות יכול להשאיר אתכם מאחור, ולכן חושב לדאוג כל הזמן שהעסק יתפתח, יצמח, יתרחב, יעלה ויתקדם. ההצעות שמבטיחות הרים וגבעות בקידום העסק לא מפסיקות לזרום אבל חשוב לדעת במה לבחור, על מי לסמוך ואיך לתעדף כיוונים שונים ואסטרטגיות שונות. ריכזנו כאן את שלושת הדרכים להרים את העסק שבהן כדאי להתחיל.

 

קודם כל אנשים

מחקרים וניסויים רבים העלו שההון האנושי, בכל סוג של עסק, הוא החלק העיקרי והחשוב ביותר לפעילות ולהצלחה של העסק. מטאפורות ציוריות מתארות את צוות העובדים כשלד או כעמוד השדרה של העסק אבל המטרה של אלה היא להבהיר לבעל העסק ולמנהליו את החשיבות של השקעה ברווחה ובהתפתחות של העובדים.

מלבד סביבת עבודה תומכת וחיובית והערכה מקצועית ואישית לעובדים, כדאי להציע להם גם הזדמנויות העשרה מקצועיות וכאלה שאינן – השקעה בפיתוח האישי של העובד, מקדמת תחושת שייכות, מוטיבציה ומעורבות בהקשר העסקי. ההשקעה המקצועית שנגזרת מתחושות כאלה מובילה בדרך כלל, לתוצאות עסקיות טובות יותר ולשביעות רצון של לקוחות ושותפים עסקיים.

קודם כל אנשים

 

תובנות מהנתונים

התבססות על מידע הוא החלטה טובה, זאת כבר למדנו כמעט בכל תחום ידע. הדרך להגיע למידע שיוכל לעזור להרים את העסק שלך מתחיל באיסוף נתונים וממשיך בשימוש נבון בהם. אנשי מקצוע יוכלו לסייע לך לזהות מגמות עסקיות ולהפיק לקחים על פי הנתונים הקיימים. החלטות מונחות נתונים מייעלת את ביצועי העסק.

כדי להגיע להחלטות מושכלות, כדאי ורצוי להיעזר גם בטכנולוגיות בתחום. שילוב בין הדאגה להון האנושי בעסק לבין שימוש בטכנולוגיות מבוססות מידע, לטובת מעקב והתפתחות, מובילה, בין השאר לשימוש מקצועי בפלטפורמות שתומכות בנושאים של משאבי אנוש וניהול עובדים, כמו הפלטפורמה שפותחה בחברת הי בוב. אבל כמובן שניתוח נתונים יכול לשפר גם אסטרטגיות מכירה, תמחור, פרסום, יעילות תפקודית ועוד.

 

השראה בכל מקום

השראה יכולה לאפשר התפתחות, צמיחה ושינוי עסקיים, שייתכן שלעולם לא היו עולים בדעתך. ההשראה יכולה להימצא גם במקומות בהם לא ציפית להיתקל בה ולכן כדאי מאוד לשמור על קו מחשבה פתוח ועל גמישות שתאפשר קבלת רעיונות חדשניים ונקודות מבט חדשות. ההשראה יכולה להמתין לך בקורס מקצועי, במפגש יזמים, באירוע שכולל הרצאות או אפילו בשיחה יום-יומית עם קולגה או עם עובד.

מאותה הסיבה, כדאי לאפשר גם תקשורת פתוחה והענקת משוב לעובדים בחברה, לעודד ישיבות משותפות של בעלי תפקידים שונים בעסק, פגישות שמטרתן סיעור מוחות וכן קורסים מקצועיים מקיפים לעובדים. אם תעמוד בכל אלה וגם תשמור על דלתך פתוחה לעובדים, תוכל להיות סמוך ובטוח שעשית כל מה שניתן כדי לעודד השראה, יזמות ורעיונות מקוריים, בין אם דרכך או דרך אחד מאנשי ההנהלה או מצוות העובדים בעסק.

 

לסיכום

שימוש מושכל בנתונים ובמידע, השקעה בלתי מתפשרת בצוות העובדים, ושמירה על מחשבה פתוחה לרעיונות חדשים וחדשניים – כל אלה, ביחד ובנפרד, יעזרו לך להרים את העסק שלך למדרגה הבאה.

השראה בכל מקום