אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

3 פתרונות להכנת תלושי שכר שלא הכרתם

תלושי שכר חייבים להיות מדויקים ומחושבים היטב. לא כל אחד יכול להפיק תלוש שכר. כדי להפיק תלוש שכר צריכים להיות בעלי ידע בחשבות שכר. מעסיקים רבים טוענים כי הדאגה לתלושי השכר מטרידה את מנוחתם. הם לא יודעים שאפשר גם אחרת. כאן ריכזנו עבורכם את הדרכים המובילות להכנת תלושי שכר. מעסיקים עובדים? המשיכו איתנו!

 

העסקת חשב שכר

בעבר זו הייתה הדרך המקובלת להכנת תלושי משכורת. בעל העסק היה מעסיק בנוסף לכל עובדיו, חשב שכר שהיה מועסק במשרה חלקית כדי שיחשב את נתוני השכר והתלושים לעובדים. יש כאן יתרון למעסיק שלא מתעסק עם הנתונים בכלל, הוא משלם עובד העוסק בתחום וזהו. הבעיה כאן היא המחיר היקר והידע המוגבל.

הרי חשב שכר עולה למעסיק לא מעט. הוותק עולה עם השנים, ישנן חופשות ומועדים בהם המעסיק מוצא את עצמו ללא פתרון. יש מקרים מורכבים של חישובי שכר מסובכים יותר שחשב השכר המועסק לא מתמצא וכך אין מעליו בקרה שתבדוק שהוא עושה את עבודתו כנדרש.

 

לשכת שכר חיצונית

מעסיקים רבים גילו כי משתלם לפנות אל משרד חיצוני העוסקת בנתינת שירות הנהלת חשבונות וחשבות שכר. כך המעסיק מעביר את נתוני השכר אל לשכת השכר החיצונית והם מפיקים לו את התלושים ביעילות מקצועית. בסופו של דבר, תלושי שכר במיקור חוץ עולים זול יותר מהעסקת חשב שכר. לשכת שכר חיצונית עוסקת בנתינת שירותי חשבות שכר. לרוב, המחיר שיגבה יתומחר לפי תלוש. כך שבקלות המעסיק יכול לחשב את כדאיות העניין.

 

מערכות מונגשות

מערכות רבות פותחו לצורך הפקת תלושי שכר וכך מעסיק יכול לרכוש גישה אל ממשק להפקת תלושי שכר וכך הוא מקבל את התלושים לאחר הזנת נתוני השכר של העובדים. החיסרון כאן הוא ההתעסקות עם הנושא. המעסיק חייב לטפל בעניין והוא לא יכול לדחות אותו, למניעת דחיית המשכורות.

בנוסף, ממשקים כאלו עלולים להיתקע ולהצריך תמיכה טכנית. פעמים רבות המעסיק מוצא את עצמו חסר אונים כשהזמן דופק לרעתו. ישנן מערכות המתומחרות במחיר יקר יותר בשל הליווי הצמוד של חשב שכר מקצועי.

 

מהי הדרך המשתלמת ביותר?

כפי שראינו, להעסיק חשב שכר באופן פרטי הוא עניין יקר. כאשר מדובר במעסיק שרוצה לחסוך עלויות ויש לו זמן להשקיע בכך, ייתכן שמשתלם לו לחפש מערכת לחישוב תלושי שכר ולהשוות אותה למחיר תלושי שכר במיקור חוץ. לרוב, ישתלם יותר לפנות אל לשכת שכר חיצונית ולהנות מחישוב מקצועי ויעיל בראש שקט.

 

דגשים בהכנת תלושים

בתור מעסיקים אתם חייבים לזכור את התנאים הסוציאליים של העובדים שלכם.

  • חישוב ימי חופשה וימי מחלה חייב להיות מדויק.
  • תשלום המשכורת לא יאוחר מה-9 לחודש.
  • אי מתן תלוש לעובד עשוי לזכות אותו בפיצויים ללא הוכחת נזק.
  • עובד המועסק מעל 3 חודשים צריך לקבל הפרשה לפנסיה.

תלוש שכר