אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

4 טעויות נפוצות בהשקעות נדל"ן

אתם שוקלים להיכנס לעולם ההשקעות בנדל"ן כבר לא מעט זמן ובכל פעם מחדש אתם חוששים שתעשו טעויות כאלה ואחרות? כדאי שתדעו: זה לא הכרח המציאות וזו לא חובה.

אם תלמדו מתוך טעויות של אחרים תוכלו לבחור את הדרך הנכונה לכם יותר ולהגדיל את הסיכוי שלכם לצאת מרוצים מההשקעה ולהרוויח בגדול, אז למה אתם מחכים? ראשית, כדאי להכיר את הטעויות הנפוצות ביותר בתחום הזה, והן:

 

  1. קונים נכס בלי לבדוק מי הבעלים הרשמיים שלו

זה נשמע אומנם אבסורד, אך במדינת ישראל, כמו בהרבה מקומות אחרים בעולם, לא חסרים נוכלים. יש אינספור סיפורים על אנשים שמכרו בתים שכלל לא היו רשומים על שמם בטאבו, מה שאומר שבסופו של דבר, הם גנבו את הכסף והעסק לא הייתה לגמרי חוקית. לכן, אם אתם רוצים להימנע מהטענות הנוראית הזאת, חשוב מאוד לבדוק את הרישום של הנכס. על שם מי הוא כתוב? והאם יש לגביו הערות אזהרה שונות בטאבו?

 

  1. מתעלמים מהתשואה

אין משהו חשוב יותר מאשר התשואה שהנכס יוכל להניב לכם כאשר מדברים על השקעות נדל"ן. בסופו של דבר, התשואה מנבא את הרווח שלכם וכך תוכלו להבין תוך כמה שנים באמת תחזירו את ההשקעה. יש נוסחה מאוד ברורה לחישוב התשואה ולכן, אם אתם יכולים להשתמש בה וכך להבין עד כמה הנכס שאתם עומדים לקנות באמת שווה את ההשקעה, מה פתאום שתתעלמו מכך?

 

  1. מתעלמים מהאזור שבו נמצא הנכס

סביר להניח שאם אתם חושבים על רכישת נדל"ן להשקעה, אתם חושבים על השכרת הנכס. לכן חשוב כל כך להימנע מהטעות שהרבה משקיעים עושים והיא: להתעלם מהאזור שבו הנכס נמצא. במילים אחרות, אם תיקנו דירה במקום לא אטרקטיבי, לא תוכלו לגבות עבורה את שכר הדירה שאתם מדמיינים. בנוסף, אם המקום לא אטרקטיבי, עלול מאוד להיות שיהיה לכם קשה למצוא שוכרים בכל פעם מחדש. לכן חשוב מאוד לבדוק לא רק את הנכס עצמו ואת המצב שלו, אלא גם את הסביבה.

 

  1. לא בודקים את תכניות הבנייה בסביבה

אתם לא תאמינו כאשר תגלו כמה אנשים קנו דירות שחלק משמעותי מהאטרקטיביות שלהן היה הנוף, אך במרוצת מספר שנים נבנה מול אותן דירות בניין גבוה במיוחד שפשוט הסתיר את הנוף. זה עניין משמעותי ביותר שעלול לפגוע בערך הדירה, מה שאומר שאם לא יהיה בה נוף, תוכלו לגבות תמורתה שכ"ד פחות גבוה. כל זה יכול להימנע אם תבדקו את תכניות הבניה בסביבה ולכן יש לכך חשיבות אדירה.

לסיכום, בהחלט ניתן לומר שרכישת נכס להשקעה דורשת מאתנו לבצע לא מעט בדיקות ובירורים לפני הקניה. יחד עם זאת, לא כדאי לזלזל בנושא ובהחלט כדאי לבצע את ההשקעה בכל הבירורים הנדרשים, כי זה בדיוק מה שעושה את ההבדל בין השקעה בינונית ובין השקעה מניבה.

 

השקעה פיננסית