אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

5 טיפים לניהול פיננסי של משק הבית

לנהל פיננסית את משק הבית זו משימה שאינה פשוטה לרוב האנשים.

למרבה הצער זו גם אחת מהמשימות החשובות ביותר.

להתנהל נכון כלכלית יכול להקל על החיים, ולהסיר דאגה רבה מבני אם.

עם זאת, זה דבר שצריך ללמוד לעשות ותמיד להמשיך להקשיב לרעיונות נוספים לייעול עצמי.

בדיוק בשביל זה איגדנו את הטיפים החשובים ביותר לניהול פיננסי של משק בית

 

מחשבון הוצאות

מחשבון הוצאות הוא כלי שמתאים בעיקר למשפחות על מנת לחשב את הוצאותיהן החודשיות. המחשבון הוא כלי קל לשימוש בו מזינים ראשית את ההכנסות ולאחר כן מזינים את ההוצאות, תוך חלוקתן לקטגוריות.

היתרון במחשבון הוא ראיית הזום אווט הכוללת על המצב תוך בדיקת הזום אין. כלומר, ניתן להסתכל על ההוצאות והככנסות ממעוף הציפור ולראות כמה ההוצאות גדולות או קטנות מההכנסות, ובנוסף להבין באיזה תחום אתם מוציאים יותר מדי. כלי המעקב הזה יכול לשנות את המצב הפיננסי פלאים, ולהקל על ניהול משק הבית.

 

רשימת "מה הנחוץ"

בראש כל חודש ערכו רשימה של מה נחוץ וחובה. הרשימה תכלול את החשבונות השוטפים כמו מים, חשמל, ארנונה, משכנתא, ומזון. לאחר הבדיקה תראו כמה כסף נשאר לכם ותראו אילו דברים אתם יכולים להוסיף. רשימה מראש תקל על לחץ בדיעבד. אל תגלו בסוף חודש כי הוצאתם יותר מדי, דעו כבר בתחילת החודש מה אתם עומדים להוציא.

 

השאירו כסף לבלת"מ

בלת"מ בצבא זה בלתי מתוכנן. החיים מלאים בבעיות בלתי מתוכננות וכך גם משק הבית. כדאי ואף רצוי להשאיר בצד בכל חודש מעט כסף שיהיה לעת צרה. אתם לא יודעים איזה דבר יכול לצוץ ולהפתיע.

 

שתפו את המשפחה

משפחה שרתומה יחד למשימה אחת היא משפחה שמתפקדת טוב יותר בניהול פיננסי של משק הבית. רתמו את בני הזוג אך לא רק אותם. הסבירו לילדים שלכם מה אתם מצפים שייקרה, כיצד אתם מנהלים את הכסף, ומדוע אתם עושים את מה שאתם עושים.

 

שינוי הרגלים

במידה ואתם רואים שההוצאות שלכם גדולות מההכנסות שלכם או לחילופין שאתם רוצים לחסוך אך לא מצליחים במשימה זו, יש צורך בשינוי הרגלים. ההרגלים טמונים בנו כה עמוק שאנחנו לעיתים אפילו לא יודעים מה לשנות. תוכלו לצורך כך להסתכל במחשבון ההוצאות או ברשימת התקציב החודשית וכך להבין אילו הרגלים יש לשנות.

כמובן שזו משימה לא פשוטה כלל, אך יש להבין שלצורך שינוי הרגל יש לבצע את ההרגל החדש מספר פעמים. היו פתוחים לשינוי וככל הנראה בסוף תסתגלו אליו ואף תשמחו ממנו. לדוגמה – כיבוי החשמל. התחילו להקפיד עם בני הבית לסגור את האור בחדרים אם לא נמצא שם אף אחד, אל תשאירו את הרדיאטור דולק בלילה, ונתקו מכשירי חשמל שאתם לא משתמשים בהם.

 

קופת חיסכון