אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

הוצאתם רישיון נהיגה? רק עוד 5 צעדים פשוטים ואתם יכולים להתחיל לנהוג!

להוציא רישיון נהיגה. הרגע הכי מרגש שיש. פתאום הכל קל יותר. אין צורך להסתמך על אנשים אחרים או על אוטובוסים. זמני הנסיעה הופכים להיות קצרים יותר ואנחנו פתאום חופשיים ללכת ממקום למקום בקלות יותר. העובדה כי אתם יכולים לנהוג פותחת בפניכם עולם של אפשרויות. אפשרויות שכאשר אנחנו תלויים בתחבורה ציבורית, אנחנו נחשוב עליהם פעמיים. אנחנו נסביר לכם על 5 צעדים פשוטים שעליכם לעשות לפני שאתן מתחילים לנהוג.

 

1. תבינו את החוק

הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא להבין את החוק. ישנו חוק לנהגים חדשים אשר אומר כי הם צריכים מלווה. החוק הזה תקף לנהגים חדשים צעירים שהם מתחת לגיל 24. בעצם, אותו הנהג יהיה חייב לנהוג יחד עם מלווה בחצי שנה הראשונה מהיום בו עבר את הטסט. במשך 3 החודשים הראשונים, הליווי יהיה גם ביום וגם בלילה. במשך 3 החודשים הבאים הליווי יהיה אך ורק בלילה בין השעה 21:00 לשעה 06:00.

ביטוח לפי מספר הק_מ שנהג חדש נסע

2. תבחרו את המלווה שלכם

לא כל בן אדם יכול ללוות אתכם. הוא צריך לענות על אחד מהקריטריונים הבאים:

  • המלווה שלכם בן 24 ומעלה, כאשר הוא מחזיק ברישיון נהיגה 5 שנים לפחות.
  • המלווה הוא מורה לנהיגה לפחות 5 שנים – לא משנה מה גילו.
  • הוא בן 30 ומעלה ומחזיק ברישיון נהיגה לפחות 3 שנים.

תקופת הליווי היא תקופה חשובה מפני שעדיין אין לכם את האינסטינקטים שיש לנהג ותיק יותר. המטרה של הליווי הוא להגן עליכם ולשמור על בריאותכם.

 

3. ביטוח לרכב

אם אתם רוצים לעלות על ההגה, אתם חייבים ביטוח לרכב שלכם! ביטוח לנהג צעיר הוא לרוב – אם לא תמיד – יקר יותר. ביטוח לפי מספר הק"מ שנהג חדש נסע הוא הפתרון האולטימטיבי בשבילכם. הביטוח הזה מאפשר לכם לשלם את הביטוח על הרכב לפי כמות הקילומטרים שאתם נוסעים – מה שלרוב יהיה הרבה יותר זול לעומת מחיר גלובלי.

 

4. תדעו שיש הגבלה בכמות הנוסעים שאפשר להסיע

כאשר הנהג חדש ובנוסף גם צעיר, ישנה הגבלה של מספר הנוסעים שמותר להסיע. הדבר הזה נועד כדי לשמור על הבטיחות שלכם ועל הבטיחות של האנשים שנמצאים ברכב שאתם נוהגים.

  • אם אתם נוהגים עם מלווה אתם תוכלו להסיע את מספר הנוסעים המקסימלי שמותר ברכב (תקף גם בתקופת הליווי וגם אחריה)
  • לנהגים חדשים אשר עוד לא הגיעו לגיל 21 יהיה אסור להסיע יותר מ-2 נוסעים. זאת, גם לאחר תקופת הליווי.

 

5. לקנות דברים חשובים

ישנם כמה דברים שחשוב שתקנו לפני שתעלו על ההגה. הראשון מביניהם הוא שלט של ״נהג חדש״. כל עוד אתם מוגדרים כנהג חדש, אתם תצטרכו לנהוג עם השלט הזה אשר יהיה מודבק לשמשה האחורית של הרכב שלכם. אם תנהגו בלי השלט הזה אתם בעצם תבצעו עבירה. בנוסף, ישנו עוד דבר שחשוב שיהיה לכם באוטו. מטען לטלפון. זה יציל אתכם במקרים בהם לא יהיה לכם בטריה מפני שכיום, רובנו משתמשים בוויז ואפילו חייבים אותו כדי ללכת ממקום למקום.

 

לסיכום

להוציא רישיון זה הדבר הכי מרגש שקיים. זה מאפשר לכם להרגיש חופשיים, להרגיש שאתם לא תלויים באף אחד יותר וכי אתם יכולים להחליט מה לעשות ומתי! לפני שאתם עולים על ההגה תבדקו מה החוק, תדעו מי האנשים סביבכם אשר יכולים ללות אתכם בחצי שנה הראשונה, תעשו ביטוח לרכב, תדעו מה כמות הנוסעים שמותר לכם להסיע ותקנו את הדברים החשובים כגון שלט של ״נהג צעיר״. אם עברתם על כל הדברים הללו, אתם מוכנים. צאו לדרך!

ביטוחים