אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

אתה מסורב משכנתא? תכיר 2 פתרונות אפשריים

מחירי המשכנתא הגבוהים גורמים לרבים מאתנו לתור לסניפי הבנקים השונים, במטרה לבקש משכנתא שתסייע ברכישת נכס כלשהו למגורים. מדריך זה עולה לאתר, לאור העלייה במספר התושבים שקיבלו לאחרונה סירוב משכנתא. בשורות הבאות נרחיב אודות האפשרויות החלופיות שיקלו עליכם ברכישת הבית שעליו חלמתם. הישארו כאן ותגלו את המידע הדרוש לכם. 

 

הקדמה – למה הבנקים מסרבים למסירת משכנתא?

בעוד כמה שורות נציג בפניכם את 2 הפתרונות האפשריים. רגע לפני שזה יקרה, עליכם לדעת שיש סיבות נפוצות שמובילות לקבלת סירוב למשכנתא:

  • היסטוריית אשראי שלילית: אנשים שיש להם תיק פתוח בהוצאה לפועל או מי שחרגו ממסגרת האשראי שלהם מספר רב של פעמים, עשויים לגלות שהדבר יגביל אותם בהמשך. שכן, רישום BDI שלילי מפחית את הסיכוי לאישור המשכנתא.
  • בעיות בנכס המשועבד: הבנק עשוי לגלות שיש בעיות משפטיות שנוגעות לנכס, כך שהוא צפוי לדחות את הבקשה שלכם.
  • רמת ההכנסה וגילכם: הבנק צפוי לבדוק תחילה את רמת ההכנסה ולקבוע את מסירת המשכנתא בהתאם לקריטריון זה. לצד זאת, אנשים מבוגרים עשויים לגלות שהם מסורבי משכנתא, בשל החשש מפטירתם לפני סיום תקופת ההלוואה.

חשוב לציין שבחרנו להתעכב על הסיבות הללו, משום שהן מהוות בסיס לפתרונות שיוצגו בהמשך המדריך.

הקדמה – למה הבנקים מסרבים למסירת משכנתא

פתרון ראשון – פנו להדרכה מקצועית

זו ההזדמנות להכיר בפתרון הטוב ביותר שיאפשר לכם לערער על הסירוב. מדובר בהדרכה מקצועית שניתנת על ידי גורמים מוסמכים שיודעים דבר או שניים על משכנתא למסורבים. אלה יבדקו את הסיבה לסירוב בתור התחלה וילוו אתכם לאורך כל הדרך, כדי שתוכלו להביא לשינוי שיגרום לבנק לשנות את דעתו בנושא. מומלץ ליישם את הפתרון הזה בתור התחלה, משום שהגורמים המוסמכים הללו יבצעו עבורכם את העבודה הקשה. הם ישיגו את כל המסמכים הדרושים שיוכיחו לבנק שהתייצבתם מבחינה כלכלית.

 

טיפ חשוב: פנו לחברה מוכרת

יש אינספור חברות שיציעו לכם הדרכה מקצועית בכל הנוגע לסירוב משכנתא. מוטלת עליכם האחריות בבירור אודות טיבה של החברה הנבחרת, כדי שתוכלו להיות בטוחים בכך שזו תשלח אליכם נציגים מקצועיים שיראו את טובתכם ויעשו כל שניתן, במטרה להביא לשינוי הדרוש.

טיפ חשוב פנו לחברה מוכרת

פתרון שני – תשפרו את ציון האשראי

אתם יכולים לשפר את ציון האשראי שלכם (BDI) תוך בירור מעמיק אודות ההתנהלות הכלכלית שלכם. הליך זה צפוי להוביל למסקנות חשובות שיובילו לשינוי בהתנהלות הפיננסית היום יומית. חשוב לציין שמדובר בתהליך שכדאי ליישם יחד עם אנשי מקצוע, מכיוון שהוא מורכב במיוחד ומצריך קריאה של נתונים רבים.

 

מילים אחרונות לסיום

עד כאן המדריך שיעלה את הסיכויים שלכם לקבל משכנתא, למרות הסירוב הראשוני. זה הזמן ליישם את אחד מהפתרונות שהוצגו לעיל, כדי שתוכלו להביא לשנוי המיוחל. נאחל בהזדמנות זו שתקבלו אישור למשכנתא תוך זמן קצר ושתיהנו מביטחון כלכלי.

אתה מסורב משכנתא תכיר 2 פתרונות אפשריים