אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

אלו המקרים בהם כדאי לקחת משכנתא חוץ בנקאית?

משכנתא חוץ בנקאית נחשבת לאפשרות מומלצת עבור מי שמצאו את עצמם במצב כלכלי מורכב. המדריך הבא יציג בפניכם את המקרים שבהם מומלץ ליטול את המשכנתא הזו, כדי שתוכלו לדעת אם המשכנתא הזאת מתאימה למצבכם הנוכחי. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתקבלו החלטה שקולה בנוגע לנטילת המשכנתא שלכם.

 

משכנתא חוץ בנקאית –  מה זה?

חשוב שתדעו מהי ההגדרה של משכנתא חוץ בנקאית, רגע לפני שנרכז את המקרים שבהם מומלץ ליטול אותה. נסביר בקצרה שמדובר בהלוואה שניתנת על ידי גופים חוץ בנקאיים לרכישת דירה או לכל מטרה אחרת. מי שבוחרים ליטול אותה, צפויים לשעבד את הנכס ולחתום על מסמכי הלוואה. ראוי לציין שמשכנתא זו ניתנת לאחר שהחברה בוחנת באופן מעמיק את נתוני אשראי, גובה הכנסה ונתונים נוספים שנוגעים להתנהלות כלכלית של מגיש הבקשה.

משכנתא חוץ בנקאית

מתי משכנתא חוץ בנקאית יכולה לסייע לכם?

מומלץ לקחת משכנתא חוץ בנקאית במקרים שבהם יש חשבון בנק מוגבל שמסומן עם BDI שלילי. מדובר בסימן שמעביר מסר לבנקים השונים וחברות האשראי שמדובר בחשבון שלא יכול לקבל הלוואות. ראוי להדגיש שרישום שלילי שכזה עשוי להישאר על גבי החשבון לאורך שנים ולפגוע בבעל החשבון. מדובר לעיתים בתקופה שנעה בין 3 ל – 5 שנים שבהן בעל החשבון יתקשה לקבל הלוואה מכל סוג שהוא. בשביל זה יש את המשכנתא החוץ בנקאית שמאפשרת למסורבי הלוואה לקבל את הכסף הדרוש להם, כדי שהם יוכלו לצאת מהחובות.

 

אתם צריכים לבצע הסדר חובות מול הוצל"פ? כדאי שתיטלו את המשכנתא

מקרה נוסף שמוביל רבים ליטול את המשכנתא החוץ בנקאית נוגע להתנהלות אל מול הוצאה לפועל. שכן, יש מי שרוצים להגיע להסכם בכל הנוגע להסדר החובות מול הוצאה לפעול. כדי שזה יקרה באופן מהיר, ניתן ליטול משכנתא חוץ בנקאית. מי שמכירים במשכנתא מקרוב, יודעים שזו ניתנת במהירות יחסית, כך שאפשר לבצע אותה טרם תחילת הליך חקירת היכולת. כך בעצם, מתאפשר לספק הגנה באופן מידי.

משכנתא חוץ בנקאית

אלה תנאי המשכנתא החוץ בנקאית

יש כל מיני מסלולים של משכנתא חוץ בנקאית שניתנים על ידי הגופים החיצוניים. יש מסלולים שנחשבים למשתלמים יותר ופחות. לכן, מומלץ לבדוק תחילה את כל סוגי המסלולים ולבחון באופן מעמיק איזה מסלול הוא המתאים ביותר עבורכם. בחרנו להציג בפניכם כמה מסלולים נפוצים, כדי שתוכלו לדעת פחות או יותר במה מדובר:

  • משכנתא שצמודה למדד עם ריבית משתנה
  • הלוואת בלון
  • משכנתא עם החזרה חודשי קבוע מראש וריבית קבועה, ללא הצמדה

 

מילים אחרונות לסיום

אלו 2 המקרים שבהם כדאי לקחת משכנתא חוץ בנקאית. כעת, אתם יודעים מהם, כך שעליכם לבדוק אם אתם נמצאים במצב שמצריך את נטילת המשכנתא. במידה ותגלו שיש לכם צורך במשכנתא זו, עליכם לפנות לחברת ייעוץ או גורם חוץ בנקאי שיציע לכם את המסלול המתאים ביותר.

משכנתא חוץ בנקאית