אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

החשיבות של ביטוח משכנתא: אבטחת ההשקעה בבית שלך

השלב החשוב ביותר בקנייה של בית הוא כמובן השלב שבו אתם לוקחים משכנתא. המשכנתא היא כנראה ההלוואה הכי גדולה שתיקחו בחיים, והיא נועדה לאפשר לכם לגשר בין ההון הראשוני לבין הסכום הדרוש לרכישת בית. בלי ביטוח שלה, הבנק לא ייתן לכם אותה. 

 

משכנתא

עוד לפני שנדבר על עלות ביטוח משכנתא, נסביר בקצרה על המשכנתא עצמה. המשכנתא היא הלוואה שנותנים הבנקים עבור קניית דירה. מי שלוקח משכנתא צריך להציג לבנק את הדרך בה הוא יחזיר את ההלוואה, כיון שמדובר על הלוואה בסכום גבוה לטווח זמן רב. הייחודיות שיש במשכנתא על פני הלוואות אחרות זה שהנכס עצמו ערב להחזר של ההלוואה.

לאור העובדה שמדובר על הלוואה בסכומים גבוהים, הבנק מעוניין לוודא שגם אתם וגם המבנה של הבית תוכלו להחזיר את הלוואה. זו הסיבה שהוא מחייב אתכם לעשות ביטוח לכל אחד מהם. כמו כל ביטוח, גם את ביטוח המשכנתא ניתן לעשות אצל סוכן ביטוח או באמצעות פנייה ישירה לחברת ביטוח גדולה. ישנה גם אופציה לעשות את הביטוח דרך הבנק עצמו.

משכנתא

מה הכיסוי של ביטוח משכנתא

את ביטוח המשכנתא ניתן לחלק לשני חלקים. בדיוק כמו שאת המשכנתא מי שאמור להחזיר זה הלווה, ורק במקרה שבו הוא לא מחזיר אז הבנק לוקח את הבית, כך גם בביטוח הזה יש רכיב שקשור לווה ורכיב שקשור לבית. הרכיב הראשון הוא מעין ביטוח חיים שנועד להבטיח שיהיה מי שיחזיר את המשכנתא במקרה של מוות של אחד הלווים.

הרכיב השני הוא ביטוח על המבנה עצמו, שנועד לכסות מקרים שבהם המבנה ניזוק כתוצאה משריפה, שיטפון, רעש אדמה או כל נזק דומה. מלבד שני הדברים אותם הזכרנו, הביטוח הזה יכול לכסות עוד דברים, אולם הם לא בגדר חובה. על שני הרכיבים הראשונים לא תוכלו לוותר, ובלעדיהם, הבנק לא ייתן לכם את המשכנתא, אולם ישנם עוד רכיבים. נכות, אבטלה, נזק מסוים למבנה ועוד.

מה הכיסוי של ביטוח משכנתא

ייעוץ מקצועי

הדבר האחרון שיש לנו לומר לכם הוא שכדאי שתבינו שייעוץ מקצועי הוא משהו שאי אפשר להסתדר בלעדיו בכל עולם המשכנתאות. גם אחרי שהבנתם מה בדיוק התפקיד של ביטוח המשכנתא, מה הוא אמור לכסות ומה הולכת להיות העלות שלו, יש ניואנסים רבים שאותם רק אנשי המקצוע של התחום מכירים. לעוד מידע על יועצי משכנתאות מומלץ להיכנס אל אתר משכנתא ליין.

 

לסיכום

ברגע שלקחתם משכנתא, הדבר הכי חשוב הוא לוודא שיש מי שמבטח לכם אותה. ביטוח משכנתא הוא בגדר חובה, אולם אתם יכולים לבחור מה תהיה רמת ההיקף של הפוליסה. שימו לב שעלות הביטוח נקבעת בהתאם לגודל המשכנתא שלכם ולזמן הפריסה של ההחזר. כמו בכל דבר שקשור לתחום המשכנתאות, אל תוותרו על ייעוץ מקצועי שיוכל למנוע מכם להפסיד הרבה כסף לשווא.

החשיבות של ביטוח משכנתא אבטחת ההשקעה בבית שלך