אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

השקעות אלטרנטיביות – למי זה מתאים?

השקעות אלטרנטיביות מאפשרות דריסת רגל בעולם ההשקעות שבעבר היה סגור למשקיעים רבים.

בעזרת כלים פיננסים מגוונים, השקעות מסוג זה מאפשרות תיק השקעות בעל פוטנציאל רווח גבוה ופיזור רחב של הסיכונים וצמצומם.

זאת, בעזרת סוגי השקעות מגוונים שמהווים אלטרנטיבות ותוספות להשקעות המסוריות כמו למשל ניירות ערך ופיקדונות.

 

למי לא?

אוהבי סיכונים לטוב ולרע וסוחרים יומיים

למשקיעים שאוהבים לסחור בבורסה ונהנים לראות רווחים, גם אם לא גדולים, באופן יומי או שבועי השקעות אלטרנטיביות מומלצות פחות. בדרך כלל ההשקעות האלטרנטיביות כגון: קרנות נדל"ן בארץ, קרנות נדל"ן בחו"ל, קרנות תשתיות הן השקעות לטווח ארוך והן לא נזילות כמו מניות.

 

למי כן?

משקיעים מתונים שלא מחפשים רווח קל בתקופה קצרה, אלא מסוגלים לחכות על מנת לראות תשואה גבוהה ובטוחה.

השקעות אלו מתאימות לחובבי היציבות שבינינו, שילוב של השקעות באפיקים שונים מסייעים לייצר תיק בעל סיכונים ותנודתיות נמוכים יותר, אך עם זאת למשקיעים המבינים מהו ניצול הזדמנויות, שכן התשואה צפויה לעלות באופן מגמתי.

 

העיתוי: יפה שעה אחת קודם

מגיפת הקורונה הוכיחה לא רק לכלכלה אלא לכל תחומי החיים שכמעט כלום לא בטוח, מה כן בטוח? השקעות אלטרנטיביות בגלל מעמדם והצלחתם לשמור על יציבות.

הריבית הנמוכה שנותן בנק ישראל משפיעה גם על אחוזי התשואה שגם הם בעקבותיה נמוכים. לכן אם אנו מעוניינים בתשואה יותר גבוהה באופן שיוכל להבטיח לנו מעט תנודתיות באופן יחסי לשוק, מומלץ להיכנס לתחום זה.

 

האם רואים הכנסות בתקופת הביניים?

כמובן!

תחום הנדל"ן גם הוא נחשב להשקעה אלטרנטיבית! ואמנם נכסים, אי אפשר למכור בכזאת קלות פיזית וקלות דעת כמו מניות, אך מצב השוק והביקוש העולה מבטיחים שכמעט לכל נכנס יהיו שוכרים.

מה שאפשר הכנסה חודשית קבועה, עד לרגע שבו ניתן יהיה למכור את הנכס בשווי גבוה יותר מאשר קנינו אותו תחילה – וכך התשואה מובטחת יחד עם סכום קבוע אשר נכנס לחשבוננו בלי מעקב מיוחד, אחר מצב השוק או אחר ערך של מניה מסוימת.

 

3 דרכים לזהות השקעה אלטרנטיבית

  • למוצר ההשקעה פרופיל סיכון נמוך משל השקעות אחרות
  • הוא אינו נזיל כמו השקעות אחרות
  • הוא בדרך כלל נרכש באמצעות חברה פרטית ולא דרך מוסד

 

מחייב הון עצמי גבוה?

כן ולא.

כן –  כי מוצרי השקעות אלא בדרך כלל דורשים הון גבוה מאוד, כמו רכישת נדל"ן.
לא – כי בניגוד לסחר בשוק ההון, אנחנו לא חייבים להחזיק בסכום כולו על מנת להשקיע, ניתן לקחת הלוואות בתנאים נוחים, ולהשקיע בפועל רק כסף שיש בידינו (דבר שלא יעשה כאשר משקיעים במניות).

 

לסיכום

השקעות אלטרנטיביות, כשמן כן הן – מציעות מסלולי ומוצרי השקעה נוספים שבעבר לא היו פתוחים לכולם. מוצרי השקעות אלו מיועדים לקהל המשקיעים המנוסה יותר.

 

מטבעות ושעון