אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

השקעות נדל"ן משתלמות בארץ

זה לא סוד שהמצב הנוכחי הרגיש והבלתי יציב בשווקים הפיננסיים דוחף משקיעים ובעלי הון רבים להעביר את הכסף שלהם לאפיקי השקעה בטוחים יותר ולהשקיע בנדל"ן.

למה בעצם?

 

תשואה גובהה ויציבה

ענף השקעות הנדל"ן בישראל מניב למשקיעים בו תשואות שנתיות בטוחות וקבועות. התשואות מתקבלות הודות לעליית מחירים מתמשכת שמאפיינת את שוק הנדל"ן הישראלי.

האם עדיף לרכוש דירה בירושלים, בת"א, בהרצליה או באילת? האם לקנות דירות באזור הדרום, באזור השרון או בכלל בצפון הארץ? השאלה כשלעצמה היא שאלה נכונה, אך כמו בתחומים רבים אחרים בחיים, גם בהשקעות נדל"ן אין רק תשובה אחת נכונה והתשובה תשתנה בין משקיע למשקיע בהתאם להעדפותיו האישיות ולפרמטרים הבאים:

  • המרחק מהנכס: משקיעי נדל"ן רבים מסתכלים אך ורק על שורת הרווח. אסור לשכוח שבתור משקיעים, גם למיקום הדירה משקל חשוב בהחלטה איפה להשקיע.
  • פוטנציאל הרווח: כנראה המרכיב בעל המשקל הרב ביותר בהחלטה היכן לרכוש דירה להשקעה. לפני שמחליטים על העיר או היישוב בו אנו מעוניינים להשקיע חשוב לבחון לעומק את כל נתוני ההשקעה האפשריים ולנסות לנתח ולהעריך מה צפוי לקרות לנכס שקניתם בטווח זמן בינוני של מספר שנים קדימה.
  • האוכלוסייה המתגוררת באזור וההתנהלות מולה: אמנם השקעה בערים חלשות יותר מבחינה סוציו-אקונומית כמו לוד, רמלה, ירוחם ואחרות עשויה להניב תשואה גבוהה יותר מהשקעה בערים כמו תל אביב ורמת השרון, בעיקר בגלל מחירי הדירות הנמוכים יחסית בערים החלשות, אך אין זה אומר שכדאי למהר ולהשקיע בערים אלה רק מטעמי תשואה, שכן יש לקחת בחשבון גם את ההתנהלות השוטפת שתידרש מול השוכרים שמתגוררים באזורים אלו.
  • ההון העצמי הדרוש עבור ההשקעה: כל אחד מאיתנו היה רוצה לקנות דירה להשקעה ברמה הגבוהה ביותר, אך מה לעשות, לא לכולנו יש את האמצעים הכלכליים לעשות זאת. חשוב להתאים את ההשקעה ליכולות הכלכליות שלכם.

 

ההון העצמי הדרוש עבור ההשקעה

מי שיש לו קצת כסף בבנק בטח שם לב שהריבית בבנק לא מתגמלת ויותר ויותר ישראלים מחפשים אפיקי השקעה בטוחים ומתגמלים יותר. עד היום בסכום של 225,000 ש"ח כמעט ולא היה ניתן לבצע השקעה מניבה בשום אפיק נדל"ן, בטח לא בתשואה גבוהה, כמו למשל דירות למכירה באילת. למעשה, כל אחד יכול לרכוש דירה באילת ולייצר לעצמו הכנסה נאה וביטחון כלכלי לעתיד בזכות ההשקעה הזאת. העיר אילת נמצאת בעיצומו של תהליך פיתוח מואץ, שמטרתו שיפור ושדרוג תשתיות התחבורה באוויר, בים, ביבשה, גיוון מקורות התעסוקה בעיר וכו׳. כל אלה הופכים את העיר לאטרקטיבית במיוחד בקרב משקיעי הנדל"ן.

 

לסיכום

השקעות נדל"ן אין רק תשובה אחת נכונה והתשובה תשתנה בין משקיע למשקיע בהתאם להעדפותיו.

העדפות משתנות בהתאם לתנאים כמו: המרחק מהנכס, פוטנציאל הרווח, ההון העצמי והאוכלוסייה המתגוררת בעיר וכל הניהול מולה. וכדאי לבחון גם כן את גודל ההון העצמי להשקעה ואיך מומלץ לו להשקיע ולמעשה להניב את הרווח הטוב ביותר עבורו.

 

שעון