אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

האם טאבון ביתי זו השקעה משתלמת

אם אתם יוצאים הרבה למסעדות ותוהים לעצמכם איך לשוות את רמת הבישולים שלכם לרמת המנות המקצועיות במסעדות מובילות, התשובה לכך נעוצה באמצעי הבישול.

כיום ישנם אמצעי בישול מתקדמים ביותר שניתן להתקין בבית, בעזרתם תוכלו לבשל ברמה של שף את המאכלים האהובים עליכם.

אחד מאמצעי הבישול הפופולאריים כיום הוא בישול בטאבון ביתי, ובמאמר זה נרחיב אודותיו והאם כדאי לכם להתקין טאבון ביתי.

 

טאבון ביתי – מאמצעי בישול קדום לכלי מתקדם

העדויות לשימוש בטאבון עבור בישולים שונים מתחילות כבר בתקופת המקרא. טאבונים היו נפוצים במיוחד במקומות בהם היה מחסור בחומרי בעירה, שכן בישול ואפייה בטאבון לא מצריך שימוש בחומרי בעירה רבים שכן הטאבון משמר חום בצורה יעילה ביותר. יתרון זה הפך אותו לכלי פופולארי מאוד לפני שנים רבות, והדבר מהווה יתרון מהותי גם כיום.

הטאבון המסורתי שהיה נפוץ בעבר היה משטח עליו ישנה כיפת מתכת עם פתח להכנסת מה שרוצים לבשל ופתח לשחרור העשן. כיום ישנם טאבונים מסוגים נוספים הנבדלים מהטאבון הקלאסי בצורתם – למשל, טאבונים מלבניים יותר, וכן בחומרי הבעירה – למשל, טאבונים שעושים שימוש בגז ולא בעץ.

בנוסף, כיום ישנם טאבונים ניידים: אם בעבר טאבון היה חייב להישאר בנקודה אחת והיה קשה מאוד להזיז אותו, כיום מיוצרים טאבונים קומפקטיים יותר שתוכלו לקחת איתכם לטיולים וכך גם בטבע לבשל ברמה הגבוהה ביותר.

 

האם קניית טאבון ביתי משתלמת?

אם אתם אוהבים לבשל ולאפות ומעוניינים לקבל תוצרים ברמה גבוהה יותר – התשובה היא חד משמעית כן. לטאבון ביתי ישנם יתרונות רבים, בניהם:

 

מאפשר מגוון קולינרי:

באמצעות הטאבון הביתי תוכלו לבשל, לצלות, לאפות ולעשן מגוון מאכלים ולקבל תוצרים שלא נופלים ברמתם ממנות במסעדות שף.

 

מגיע בקלות לטמפרטורה גבוה:

טאבון ביתי מסוגל להגיע לטמפרטורה של כ-500 מעלות צלזיוס במהירות יחסית, דבר המאפשר לאפות בו מאפים ייחודיים ברמה גבוהה שלא תוכלו לאפות בתנור הביתי שלכם.

 

ניתן להשתמש גם ללא אש פעילה:

אחד מהיתרונות המובהקים של הטאבון שהפכו אותו בעבר לאמצעי פופולארי במיוחד הוא היעילות הרבה בשימור חום. יעילות זאת מאשרת לבשל גם ללא אש פעילה, ולרכוש מיומנות בידיעה מתי כדי לבשל עם אש פעילה ומתי לא.

 

מפיצות עד דגים אפויים: מה ניתן להכין בטאבון?

תוכלו להכין בטאבון הביתי שלכם כמעט הכל: החל מפיצות ומאפים שונים, וכלה בבשר צלוי או מעושן, דגים אפויים ועוד.

 

היכן ניתן לקנות טאבון ביתי?

החנות Sousvide הממוקמת ברמת גן מתמחה באמצעי ועזרי בישול שונים שיסייעו לכם לגוון את המאכלים שאתם מגישים לבני ביתכם ולהרגיש כאילו כל יום אתם אוכלים אוכל ברמה של מסעדת שף. ב-Sousvide תוכלו לרכוש טאבון ממגוון הדגמים המוצעים בחנות המיוצרים על ידי החברות המובילות בשוק. תוכלו לקנות את הטאבון בחנות, או לחילופין להזמין משלוח מהיר עד דלת הבית.

 

אפיית לחמים