אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

מהי ריבית דריבית?

על המושג ריבית דריבית כנראה כבר שמעתם ממגוון של מקורות, אבל יש מצב שלא הבנתם עדיין מה הוא אומר עד הסוף. אז מהי ריבית דריבית? איך היא משפיעה על ההשקעות שלנו? איך מחשבים אותה ובמי ניתן להיעזר בכדי לחשב אותה ולקבל את התמונה המלאה? כל התשובות ממש כאן.

 

מהי בעצם ריבית דריבית?

המושג ריבית דריבית (באנגלית – Compound Interest) מתייחס למצב בו אנו מרווחים מתוך השקעה חוזרת של ריבית, שכבר נצברה על ידנו בעבר. בשל כפל הריביות נקרא המצב ריבית דריבית. לקיחת הריבית שנצברה והשקעתה מחדש יוצרת סכום גדול יותר שניתן להשקעה, יש לה אפקט אדיר ומשמעותי מאוד על סכום הכסף העתידי שייצבר וחשוב מאוד להכיר אותה ולהשתמש בה לטובתנו.

הסכם ממון נוטריוני

איך היא משפיעה עלינו?

איך משפיעה עלינו בפועל הריבית דריבית? ניתן דוגמא פרקטית לכך. נגיד ויש בידינו סכום עגול ויפה כמו 1,000 ש״ח שנשמח להשקיע, בתשואה של בערך 10%. בשנה הראשונה ה-1,000 ש״ח שהשקענו כבר יגיעו להיות  1,100 ש״ח. ובשנה השנייה ה-1,100 ש״ח שלנו יושקעו, וכך יגיעו לסכום של כ- 1,210 ש״ח. אנחנו בעצם משקיעים גם את הרווח של השנה הראשונה, ונהנים מרווח על גבי רווח – ריבית דריבית.

ההשקעה בשנה השנייה שכללה גם את הריבית שצברנו (ה-100 ש״ח) גרמה לכך שנרוויח יותר בטוטאל – לפי הדוגמא הזו, 10 ש״ח יותר, אך כמובן שבמספרים גדולים יותר הרווח מתעצם והריבית דריבית תבוא לידי ביטוי באופן הרבה יותר משמעותי. מומלץ להשקיע כמה שיותר מוקדם ולטווח ארוך, לצמצם בעלויות המסחר ולבחור השקעה עם תשואה משתלמת. ככל שפרק זמן ההשקעה יגדל, הריבית דריבית שנרוויח תתעצם באופן אקספוננציאלי.

 

במי ניתן להיעזר בכדי לחשב ריבית דריבית?

על מנת להבין את מצב ההשקעה שלכם, לגלות את הריבית דריבית שתהיה לכם ולהשקיע אותה באופן חכם ומתוכנן היטב, תוכלו להשתמש בכלי מעולה הנקרא מחשבון ריבית דריבית. איך הוא עובד? תחילה תחליטו על סכום ההפקדה הראשוני, לאחר מכן תזינו לתוך המחשבון את הריבית השנתית הצפויה בהשקעה שלכם, ולאחר מכן תזינו את מספר השנים של ההשקעה.

מחשבון ריבית דריבית יציג לכם כיצד הריבית דריבית משפיעה על ההשקעה שלכם לטווח הארוך, מהו סכום הכסף הצפוי, כיצד הוספת הפקדות חודשיות תשנה את סכום הכסף העתידי, וכן ייתן לכם תמונה מלאה ורחבה יותר על ההשקעות שלכם. מחשבון ריבית דריבית הוא פתרון נהדר ללימוד חשיבות השקעת כספים בצורה נכונה ונבונה.

 

לסיכום

ריבית דריבית היא מושג מהותי בתחום הכלכלה, ומי שמעוניין להתחיל להשקיע באופן רציני ומושכל – חייב להכיר את המושג הזה, להבין איך הריבית דריבית משפיעה עלינו בטווח הארוך וללמוד לחשב אותה בעזרת מחשבון ריבית דריבית. הבנה של המושג ויישום של ההשפעות העתידיות של הריבית הם הדרך להשקעה חכמה שתניב לכם את המקסימום.

עניין מורכב בתחום הכלכלה