אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

מה זה דירוג אשראי ואיך משפרים אותו?

מאגר נתוני האשראי החדש שיצא לאור בשנת 2019 הוביל לשינויים רבים בתחום. מדריך זה עולה לרשת במטרה לרכז במקום אחד את כל המידע שנוגע לדירוג האשראי והאופן שיביא לשיפורו. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתקבלו את האינפורמציה העדכנית ביותר שתאפשר לכם לפעול בהתאם.

 

דירוג אשראי – ההגדרה

דירוג האשראי הוא בעצם מספר (סוג של ציון) שמאפשר לגופים פיננסיים שונים להכיר בהתנהלות הכלכלית שלכם. רוב דירוג האשראי שלכם מבוסס על אינפורמציה חיובית ושלילית שהתקבלה ונשמרה במאגר של נתוני האשראי. מדובר בסוג של היסטוריה פיננסית שמציגה את ההתנהלות שלכם מול כל מיני רשויות. תוכלו למצוא בה בין היתר את הפרטים הבאים:

  • הלוואות שנטלתם בשנים האחרונות
  • חובות (בעבר ובהווה)
  • מינוסים ועוד

דירוג אשראי - ההגדרה

מה ההשפעה של דירוג האשראי?

לדירוג האשראי יש השפעה גדולה על כל צעד שתעשו שנוגע להתנהלות מול הבנק או מול גופים חוץ בנקאיים. שכן, הדירוג קובע אם תקבלו הלוואה (ואת גובה ההלוואה), משכנתא ומסגרת לכרטיס האשראי. שכן, הגופים הפיננסיים השונים רוצים להיות בטוחים בכך שהם מאפשרים לכם להתנהל נכון מבחינה כלכלית, כדי להימנע ממצב שבו תיכנסו למינוס ולא תוכלו להחזיר להם את הכסף שמגיע להם.

מי שיש להם דירוג אשראי גבוה, יוגדרו על ידי גופים אלה כ"בטוחים", כך שהם יוכלו לקבל תנאים אטרקטיביים. אחרים, שמחזיקים בדירוג אשראי נמוך עשויים לקבל דחיות מצד גופים אלה. חשוב לציין שאפשר לשנות את המצב. שכן, יש מי שמסייעים בהליך שיפור דירוג האשראי ומחזירים את האנשים לדרך הישר.

 

כך תביאו לשיפור הדירוג

אתם לא צריכים לשבור את הראש או להתחנן למנהל הבנק שלכם בשביל לשפר את דירוג האשראי הקיים. כל שעליכם לעשות זה לפנות לחברה מקצועית שתעניק לכם ייעוץ פיננסי מקצועי שיביא לשינוי ההתנהלות הכלכלית שלכם. מי שיפנו לחברה מומלצת יוכלו להפוך את חיווי האשראי השלילי לחיובי תוך זמן קצר.

 

איך מגיעים לחברה מומלצת ומוסמכת?

הדרך הטובה ביותר להגיע לחברה מומלצת בתחום היא באמצעות בירור מעמיק אודות ההליך שזו מציעה. נציע לכם לברוח אם תגיעו לחברה שתבטיח לכם הרים וגבעות מבלי שתצטרכו להתאמץ כלל. כאמור, שיפור האשראי מצריך שינוי מהותי בהתנהלות שלכם. לכן, ההמלצה היא להגיע לחברה שתבצע תחילה ניתוח מקיף אודות דירוג האשראי שברשותכם.

תוכלו להיות בטוחים שהגעתם למקום הנכון אם תגלו שזו תקבע מולכם פגישות לייעוץ והכוונה מיד לאחר קבלת המסמכים. שכן, זה השלב הקריטי שיאפשר להביא לתיקון המידע בסופו של דבר ולשנות את ההתנהלות הכלכלית באופן מהותי.

 

לסיום

עכשיו אתם מכירים מקרוב את דירוג האשראי שלכם ויודעים שזה צפוי להשפיע על כל צעד שתרצו ליישם מול גופים פיננסים. בשלב זה נותר לכם להתחיל בעבודה ולשפר את הדירוג במידה והוא מקשה על ההתנהלות הכלכלית שלכם.

השפעת דירוג האשראי