אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

מכירת זהב – האם זה תמיד ישאר בעולם

השינויים המהותיים שמתקיימים בשנים האחרונות בשוק ההון הובילו אותנו לחקור מקרוב את התחום, כדי להכיר בו באופן מעמיק ולבחון את האיכויות של ההשקעות השונות. מדריך זה עולה לרשת במטרה לענות על שאלה שמטרידה אותנו מזה זמן רב, זו שהוצגה בכותרת שלעיל.

הישארו כאן ותכירו מקרוב במסקנות שאליהן הגענו, כדי שתוכלו לגלות האם הזהב צפוי להישאר בעולמנו באופן תמידי או שאולי עדיף לבחור בהשקעה אחרת.

 

ההשקעות בזהב – ההיסטוריה על קצה המזלג

כל אחד יודע שהזהב נחשב לחומר עתיק יומין ששימש בתקופות עתיקות כאמצעי תשלום עיקרי. השינויים שאירעו במהלך השנים לא השאירו את הזהב מאחור. שכן, עד היום נעשה בו שימוש לצד שטרות הנייר. אפשר לומר שהמערכת הפיננסית של ימינו נשענת על אונקיות הזהב שקובעות בסופו של דבר את הערך של הכסף שנמצא בידינו.

אבל הדברים השתנו באופן משמעותי במהלך המאה ה – 20. שכן, מדינות שונות מהמערב בחרו להשאיר את הזהב מרחוק ולהתנתק ממנו. הדבר אירע באירופה למשל, במהלך מלחמת העולם הראשונה ולאחר מכן, בשנת 1971, במהלכה, זכות ההמרה משטרות נייר לזהב בוטלה.

השקעות בזהב

מה מצב הסחר בזהב נכון להיום?

אפשר לחזור לימינו אנו ולעדכן אתכם שערכנו בירור מעמיק בנושא, כדי להבין מה קורה בימים אלה בכל הנוגע להליכי מכירת זהב בישראל. כאשר המטרה הייתה לבדוק אם הנוכחות שלו פחתה באופן ניכר. נציין שלהפתעתנו, רכישות הזהב שנת 2022 היו גבוהות למדי.

אלה התבצעו על ידי שורה ארוכה של משקיעים פרטיים, בעלי עסקים מתעשיית התכשיטים ועוסקים בתחום הטכנולוגיה. כך שבעצם, אפשר לראות שנכון לעכשיו, הזהב נשאר על המפה.

 

האם יש צפי להיעלמות הסחר בזהב בעתיד?

נכון לעכשיו, הבנקים המרכזיים בישראל וברחבי העולם משקיעים סכומי עתק (מאות מיליארדים) בזהב. המשקיעים הפרטיים גם כן מצבים ברגליים ורוכשים בעשור האחרון סכומים גבוהים של זהב. עובדות אלה גורמות לנו להבין שאנשים רבים בוחרים לאגור זהב, כך שהחומר יקר הערך צפוי להישאר כאן לתקופה ממושכת.

 

ההסבר שעומד מאחורי המסקנה שלנו

נסביר כעת מה גרם לנו להבין שמכירות הזהב יימשכו בשנים הקרובות ואלו שיגיעו לאחריהן. מדובר בהבנה שזהו חומר גלם שנחשב לאמין ומובטח בכל העולם כולו. נדמה שהוא מחזיק מעמד למרות השינויים המהותיים שעוברים לא פעם על הכלכלות השונות (למרות שמערכות שונות הכריזו לפני כמה שנים על מותו).

 

מילים אחרונות לסיום

מי מכם שתכננו להשקיע בזהב יכולים להיות רגועים. שכן, הזהב צפוי להישאר בעולמנו לתקופה ממושכת. איננו יכולים להבטיח שהדבר יהיה נכון לתמיד, שכן, יש שינויים שאנו לא מודעים אליהם. מה שבטוח – בשנים הקרובות, הזהב יישאר כאן ויאפשר לכל אחד לסחור בו, משום שהוא נחשב לאמין במיוחד וניתן להשתמש בו בכל מקום ברחבי הגלובוס.

מוכר זהב