אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

משכנתא הפוכה – האם גם אותה חייבים לבטח?

כאשר אנו צעירים אנו צריכים לממן את הקנייה של הבית שלנו ולכן אנו לוקחים משכנתא בשביל לממן את הקנייה הזאת.

העניין הוא שפעמים רבות גם כאשר אנו מתבגרים אנו צריכים לממן כל מני דברים ואז נכנסת לתמונה משכנתא הפוכה.

על רקע זה אנו חייבים לציין כי משכנתא הפוכה היא משכנתא שלוקחים מי שיש לו נכס ורוצה לשעבד את הנכס הזה לבנק.

משכנתא רגילה לוקחים בשביל לקנות נכס אך משכנתא הפוכה לוקחים בשביל אלף ואחד דברים ומשעבדים את הנכס לשכם לטובתו.

עליכם לדעת כי בגלל שהנכס כבר משועבד לטובת המשכנתא והוא שלכם בצורה מלאה אתם לא צריכים לעשות ביטוח חיים למשכנתא הפוכה.

זה דבר שיש להבינו ולתת עליו את הדעת לפני שאתם מחליטים האם לקחת את המשכנתא או לא.

 

מדוע כדאי לי לקחת משכנתא הפוכה רק עם יועץ חיצוני?

עליכם להבין כי העולם של משכנתאות בין עם הפוכות ובין עם רגילות הוא עולם מאוד מורכב עם מושגים מאוד אמורפיים. זה אומר כי אדם מן הישוב אשר רוצה לקחת משכנתא יתקשה להבין את השפה שיש בעולם המשכנתאות ולכן הדבר החשוב ביותר שאותו אדם יכול לעשות זה לקחת יועץ שיעזור לו לקחת את המשכנתא ההפוכה. עליכם להבין כי יועץ טוב יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים ולכן פניה אליו היא צעד חכם מאוד. ללא יועץ אתם תיקחו משכנתא בתנאים גרועים אשר מקפחים אתכם וזה דבר שאסור להשלים אתו אם אתם רוצים לקחת את המשכנתא הטובה ביותר שיש לבנק להציע לכם.

 

האם היועץ בבנק מספיק לי?

רבים שואלים את עצמם האם לא מספיק היועץ בבנק בשביל משכנתא הפוכה? מדוע אנו צריכים גם יועץ חיצוני פרט ליועץ המשכנתאות בבנק? אם כן אתם צריכים להבין כי יועץ בבנק שם את האינטרסים של הבנק לפני הכול ורק לאחר מכן הוא שם על השולחן את האינטרסים שלכם הלקוחות של הבנק. עליכם גם להבין כי ליועץ בבנק יש כוח עצום ולכן הדבר החכם ביותר שאתם יכולים לעשות זה לפנות אל יועץ חיצוני לבנק אשר ישמור עליכם ועל האינטרסים שלכם. זכרו כי ללא היועץ הבנק ינסה למכור את לכם משכנתא יקרה וזה כמובן יכול לפגוע בכם בצורה קשה ועם כך אסור להשלים.

 

אל תבחרו יועץ מבלי לקבל עליו המלצות מלקוחות עבר שלו

כאשר אתם פונים אל יועץ חיצוני לבנק אתם צריכים להבטיח כי הוא יהיה הטוב ביותר בכדי שהוא יסייע לכם כמה שיותר. על רקע זה אנו חייבים לציין כי לא כדאי לכם לבחור יועץ חיצוני מבלי לקבל עליו המלצות לפני כן. פנו אל היועץ ובקשו ממנו טלפונים של לקוחות אשר עבדו עמו בעבר וכך תדעו האם היועץ הוא מקצוען אמיתי.

 

בית