אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

ריבית פריים

חושבים לקחת משכנתא ומתלבטים איזו ריבית תתאים לכם? רוצים לבחור את המסלול הנכון לכם ביותר אך אתם מרגישים אבודים? עיינו במאמר שלפניכם וקבלו תשובות בעניין.

 

האם ריבית פריים היא הריבית המומלצת למשכנתא?

ראשית, כדאי לדעת שכאשר מדברים על ריבית פריים למעשה מדברים על 1.75% והיא מהווה 1.5% תופסת לריבית שאותה קבע בנק ישראל. אם בנק ישראל יחליט בעתיד להעלות את הריבית, כך יקרה גם לריבית הפריים בהתאם. בבואנו לנסות ולהבין האם משכנתא עם ריבית פריים היא הבחירה הנכונה, אנחנו רואים שאין על כך תשובה אחת בלבד. כמובן שכאשר מדברים על משכנתא עם ריבית פריים מדברים על משכנתא שהריבית שלה תלויה למעשה בגובה הריבית במשק. לכן, אם הריבית גבוהה יותר גם הריבית שתשלמו על המשכנתא שלכם תהיה יותר גבוהה. מצד שני, אם יחליטו להוריד את ריבית הפריים, זה יבוא לידי ביטוי גם בריבית של המשכנתא שלכם. לכן לא קל להחליט האם מדובר על אופציה כדאית או לא, שכן זה תלוי בגורמים שונים. לדוגמא: על כמה עומד ההחזר החודשי שלכם? לכמה שנים אתם רוצים לקחת את המשכנתא? והאם צפויות לכם הכנסות גדולות יותר בעתיד?

 

האם כדאי לפנות אל יועץ משכנתאות?

בין אם אתם חושבים על משכנתא עם ריבית פריים ובין אם אתם חושבים על משכנתאות אחרות, ברור מדוע אתם תוהים האם כדאי לקבל את ההחלטה הזאת לבד או לא. אומנם זה נכון  שתוכלו לקרוא אינספור מאמרים בנושא הזה ולנסות להבין לבד מה עדיף לכם, אך בפועל זה לא לגמרי מדויק. בפועל בהחלט יש טעם לפנות אל יועץ משכנתאות מוביל ולראות מה יש לו להציע לכם. אל תשכחו שבדרך כלל הלוואת המשכנתא זו ההלוואה הכי גדולה שתוכלו לקחת בחיים וזה אומר שהיא תלווה אתכם לאורך שנים רבות. לכן, אם על ידי כך שתבחרו מסלול מסוים תוכלו להוזיל את הריבית, למה שלא תעשו זאת? בכך יכול לעזור לכם יועץ משכנתאות מנוסה ולכן שווה לפנות לאיש מקצוע כזה.

 

איך תבחרו את יועץ המשכנתאות המתאים לכם?

יש לכם התלבטות לא רק לגבי מסלול המשכנתא המתאים לכם ביותר אלא גם לגבי בחירת היועץ הטוב ביותר? אפשר להבין ללבכם. לא כל היועצים שמציגים את עצמם כמומחים באמת יוכלו לסייע לכם ולא כל מי שעוסק בתחום מזה שנים מספיק מקצועי. אחד מהדברים שכדאי לעשות כאשר מחפשים יועץ משכנתאות מתאים זה כמובן לבדוק על מי כולם ממליצים. המלצות בתחום הזה בדרך כלל מאוד אמינות והן גם אלה שיכולות לעזור לכם לחסוך לא מעט כסף, אז למה שלא תבדקו את העניין? שווה לפנות ליועץ משכנתאות מומחה ומומלץ כי בעזרתו תדעו איזה מסלול משכנתא יכול להיות יותר רלוונטי עבור המקרה הספציפי שלכם.

קנית בית