אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

ביטוח לחולי סרטן

מחלת הסרטן היא ללא ספק אחת הנפוצות והקשות שהעולם המערבי חווה, מספרי החולים המאובחנים במחלות סרטן שונות גבוה מאוד ונמצא בעלייה באופן כללי. אמנם גם היכולת הרפואית לטפל במחלות ממאירות וסרטניות עולה בהתמדה אך בכל זאת, מדובר על מחלה קשה, עם מגוון התבטאויות ושלל תופעות לוואי מהמחלה והטיפולים השונים. מבחינת ביטוחי בריאות פרטיים, ביטוח לחולי סרטן היה תמיד נושא בעייתי מבחינת חברות הביטוח והמבוטחים החולים עצמם כמובן – זאת כאשר ההוצאות של חולי סרטן עשויות להיות גבוהות מאוד וביטוח פרטי בהחלט מסייע.

עבור חולי סרטן שמחפשים פיתרון של ביטוח בריאות פרטי לאחר שכבר אובחנו במחלה, כולל לאחר שכבר מיצו זכויות שונות עקב פוליסות ביטוח בריאות ישנות, יש כיום פתרונות שונים של ביטוח לחולי סרטן.

ביטוחי בריאות פרטיים רגילים

ראשית נסקור בכלליות את הכיסויים של ביטוחי הבריאות הפרטיים הרגילים עבור מבוטחים שאובחנו כחולי סרטן – כאשר הכוונה היא לביטוח בריאות שנרכש לפני האבחון. פוליסות אלו לרוב דורשות תקופת המתנה לפני האפשרות להפעילן כך שאנשים לא יאובחנו במחלה, ירכשו ביטוח ומיד יפעילו אותו. הכיסויים הרלבנטיים לסרטן בביטוחי הבריאות הפרטיים הכלליים הם:

  • ביטוח מחלות קשות: ביטוח לחולי סרטן המקנה פיצוי כספי בסכומים גבוהים אם מאבחנים אצל המבוטח סרטן כלשהו.
  • ביטוח תרופות שלא בסל: ביטוח בריאות המעניק מימון מיוחד וגבוה לתרופות שלא נמצאות בסל התרופות הממשלתי – יש דגש מיוחד על תרופות לסרטן, כולל כאלו שלא אושרו במלואן לשימוש.
  • ביטוח ניתוחים וביטוח השתלות: כיסוי המעניק מימון בסכומים גבוהים לניתוחים שונים, כולל מורכבים ויקרים מאוד וכולל בחו"ל. הביטוח כולל גם מימון של השתלות.
  • ביטוח סיעודי: מימון חלקי לעלויות הגבוהות של טיפולים סיעודיים לחולה סרטן שחס וחלילה הפך סיעודי.

ביטוח נסיעות לחו"ל לחולי סרטן

גם חולי סרטן טסי לחו"ל, בין אם מדובר על חופשה או ביקור של משפחה (נסיעות לצורך המחלה עצמה לרוב אינן מכוסות). אך לרוב חולים אלו מתקשים מאוד לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל שיתאים לצרכים המיוחדים שלהם ובאמת יכסה אותם מבחינה רפואית בצורה רלבנטית למחלתם. ביטוח נסיעות הינו חשוב מאוד ועשוי למנוע עול כלכלי גדול במקרי חירום בחו"ל, כיום יש אפשרות לרכוש ביטוח לחולי סרטן המעניק כיסוי אמיתי וייעודי בחו"ל. ביטוח שכזה יהיה לרוב יקר יותר מפוליסת ביטוח נסיעות רגילה, מטעמים מובנים של סיכון למבטחת, אך הוא יכלול כיסויים מיוחדים הרלבנטיים לחולי סרטן, גבול אחריות מירבי מוגדל לטיפולים, דגש על טיפולים לאחר החמרה במצב הבריאותי וכמובן דגש על הטסה דחופה לישראל לצורך טיפולים בעת החמרה במצב.

ביטוחים מיוחדים לחולי סרטן מאובחנים

מעבר לביטוח נסיעות, התחום של ביטוח לחולי סרטן היה בעבר כמעט לא קיים בפועל, כיום ישנם ביטוחים מיוחדים, בעלי רמת סיכון גבוהה לחברת הביטוח ולכן יקרים יותר לרוב, שמאפשרים לחולים מאובחנים לרכוש כיסויים שונים ורלבנטיים.

  • ביטוח חיים: אפשרות מיוחדת של ביטוח לחולי סרטן שמאפשרת רכישת כיסוי למקרה מוות של החולה המבוטח שבו משפחתו תקבל פיצוי עפ"י סכום הנרכש מראש.
  • ביטוח בריאות מקיף: במודל מיוחד זה גם חולי סרטן מאובחנים רשאים לרכוש ביטוח בריאות המקנה כיסוי לניתוחים השתלות ותרופות מחוץ לסל – כיסוי מלא מלבד מקרים הקשורים למחלת הסרטן!
  • ביטח סיעודי: חולי סרטן יכולים כיום לרכוש פוליסה סיעודית, יש הגבלה של שנה לאחר המחלה.
  • ביטוח משכנתא: פיתרון לביטוח המשכנתא הכולל גם ביטוח חיים, ביטוח לחולי סרטן המאפשר להם לקבל את הלוואת הדיור החשובה מהבנק.
  • ביטוח אמבולטורי: ביטוח לחולי סרטן המאפשר רכישת פוליסה למימון מסוים, כולל השתתפות עצמית, בטיפולים אמבולטוריים ובדיקות אבחון שונות.