אבנר - השוואת ביטוחי בריאות

ביטוח לחולי לב

מחלות לב הן כה נפוצות כיום שכל אחד מאיתנו מכיר מישהו במשפחתו או בסביבתו הקרובה עם מחלת לב כלשהי, בעיות לב הן בין הגורמים העיקריים למוות בטרם עת בעולם המערבי ובהחלט מדובר על מקרים רפואיים קשים ומשני חיים במקרים רבים. מחלת ואירועי לב גוררים במקרים רבים הוצאות כבדות, בין אם בטיפולים נלווים או באובדן הכנסות מכך שהחולה לא יכול להמשיך לעבוד בעבודתו הקודמת.

כיום קיים פיתרון ביטוח פרטי ייעודי לחולי לב, ביטוח לחולי לב מאפשר לקבל סיוע כספי וכיסויים שונים – למרות שלמבוטח קיים מצב רפואי מורכב שלרוב היה שולל ממנו את האפשרות להיכנס לביטוח בריאות פרטי.

ברוב המקרים בעבר, אנשים בעלי מחלה קיימת או מצב רפואי בעייתי שרצו לרכוש כיסוי של ביטוח בריאות פרטי (ביטוח מחלות קשות, ביטוח תרופות, ביטוח ניתוחים וביטוח השתלות) נתקלו בסירוב מטעם חברת הביטוח בגלל שמבחינת המבטחת היה בכך סיכון כלכלי גדול מדי. ביטוח לחולי לב פותר בעיה זו עבור מאות אלפי חולי לב בישראל. כמו כן, אדם בעל רקע או מצב קיים של מחלת לב יתקשה לרכוש ביטוח חיים במקרים רבים, כיום ישנם ביטוחים לחולי לב (ביטוחי Sub Standard) המאפשרים לרכוש ביטוחי חיים גם עבור אנשים אלו – כולל ביטוח משכנתא, ביטוח תרופות וביטוח נסיעות לחו"ל ללא התניות מיוחדות מאוד ועוד ביטוחים.

קהל היעד לפוליסת ביטוח לחולי לב

ביטוח לחולי לב כללי המהווה ביטוח בריאות פרטי מיועד למצטרפים חולי לב בטווח גילאים מסוים (39-75 למשל) העונים לאחד או כמה מהקריטריונים הבאים: אנשים שעברו צנתור, חולים בכלי דם כליליים או במסתמי הלב, חולים שעברו ניתוח לתיקון פגם הלב VSD, ASD או PDA, אנשים שעברו התקף לב בודד (אוטם שריר הלב) או ניתוח מעקפים אחד,, חולי לב שלא עברו השתלת לב ואינם חולים באי ספיקת כליות.

עבור ביטוח לחולי לב המקנה כיסויים שונים מתחום הבריאות, החיים או הנסיעות – ביטוחי Sub Standard מיוחדים, קהל היעד הוא לרוב כל ציבור חולי הלב. אך בתחום זה פעילות שחקניות מעטות וקטנות יחסית ולא חברות הביטוח הגדולות.

הכיסוי הביטוחי לחולי לב

פוליסת ביטוח לחולי לב מעניקה כיסוי כספי בהתאם לסכומים שנרכשו על ידי המבוטח מראש במקרים ובכיסויים הבאים:

  • אם ישנה החמרה במחלת הלב הקיימת, הביטוח מכסה את עלותן של תרופות מתאימות שלא נמצאות בסל התרופות הממשלתי – כאשר ההגדרה של אילו תרופות זהה לזו שקיימת בביטוח תרופות שלא בסל התרופות סטנדרטי. תהיה השתתפות עצמית של כמה מאות שקלים או כ-10% מעלות התרופה.
  • במקרה החמרה במחלת הלב, ביטוח לחולי לב מעניק כיסוי גם לתרופות שלא נמצאות בסל התרופות ולא אושרו רשמית אך כן הוכחו כיעילות לטיפול במצבו הרפואי של המבוטח – בדומה לפוליסת ביטוח תרופות לציבור הכללי.
  • כיסוי ביטוחי לניתוחי לב מסוימים כגון החלפת או תיקון מסתמים, ניתוחים באבי העורקים, מעקפים, תיקון דליפות – כולל ייעוצים לפני הניתוח, שכר מנתח וצוות רפואי, שכר מרדים,הוצאות אשפוז, בדיקות פתולוגיות וכן הלאה.
  • הביטוח מאפשר לקבל החזר הוצאות עקב השתלת לב שנערכה בחו"ל – אשפוז, הוצאות שימור האיבר המושתל והעברתו, הטסות מיוחדות, הוצאות מחייה בחו"ל למבוטח ומלווה אחד.
  • כיסוי עבור אביזרים מיוחדים לחולי לב שלא נמצאים בסל הבריאות.

הסכומים אותם מעניק ביטוח לחולי לב ושניתן לרכוש תואמים לעלויות רפואיות האמיתיות ויש תקרה לסך כל הסיכויים – 350,000 ש"ח למשל – התקרה גבוהה יותר למבוטח שעובר השתלת לב. כמו כן יש מגבלת כיסוי לניתוחים והליכים מסוימים.